• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Combo C 1.6 16V Z16YNG brak mocy na zimnym

Kosib

Gaduła
Punktów
1
Miasto
Słomniki
Koledzy,odważę się poprosić o pomoc. Rano pali bez problemu. Ruszę dodam gazu i koniec. Jak bym trzymał i nie odpuścił to będzie zwalniał aż zgaśnie. Wysprzęgle, przegazuje bez problemu się wkręca. Próbuję jechać i muł. Jak go przeciągnę ponad 2tys obr to coś tam lepiej zaczyna jechać. Jak awaryjnie przełącze na LPG to jedzie normalnie powiedzmy bo super mocy to chyba nie ma. Jak się zagrzeje trochę to trochę lepiej jest na PB ale bez szału. Zimą chyba było lepiej (to auto mamy) teraz zgłosiła że coraz gorzej. Jak był kupiony robiłem głowicę i wymieniony był tłok z korbowodem (był skrzywiony. Głowica przeszła gruntowny remont. Rozrząd,luzy zaworowe sprawdzone. Podmieniałem cewkę, próbowałem jeździć na samum PB,sprawdzałem małe koło i wał. EGRa nie ma. Sondy ok. Wydech drożny. Błędów brak. Podpowiecie coś?

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
279
a jakie jest ciśnienie paliwa? wtryskiwacze żyją?

no i 1.6 powinno nieźle popierdzielać. nie jeździłem co prawda 1.6 . ale corsa 1.2 jeździ spoko, a jak testowałem 1.4 to naprawdę żwawe autko.

rajson

Gaduła
Punktów
18
Miasto
Łódzkie
Miałem podobny przypadek z corsa c 1.0. wymieniłem filtr paliwa i pomogło. Ciśnienie paliwa sprawdź w czasie kręcenia rozrusznikiem.

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
422
Miasto
PLE
Ciśnienie paliwa i katalizator czy nie wytopiony.

Kosib

Gaduła
Punktów
1
Miasto
Słomniki
Wydech wykluczałem swego czasu. Jeszcze raz wszystko co podpowiadacie będę po kolei sprawdzał. Dzięki za zainteresowaniem tematem.

Do góry Bottom