• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Corsa D 1.4 16V 2010 - huczenie i buczenie z przodu.

OpelekCorsa

Początkujący
Punktów
1
Witam,
Posiadam Corse D 2010 1.4 16V z przebiegiem oryginalnym 172 tys. Zauwazylem ze na asfalcie przy szybszej jezdzie zaczyna cos huczec z przodu, buczy, huczy, jest bardzo glosnawo, ze az przeszkadza w jezdzie. Troszke nawet rezonunje chyba na kokpit i drzy. Od razu udalem sie do mechanika.
Jego zdaniem.
1. Lozyska w kolach przod sa Ok (podnosil oske do gory, nasluchiwal)
2. Jedna z przednich felg bila, zostala wymieniona byla krzywa przy okazji sie dowiedzialem. Lecz na feldze wyprostowanej juz nadal huczalo.
3. Opony przod przerzucone na tyl a tyl na przod dalej huczy.
4. Podnosil tez oske by pod obciazeniem (4 bieg) posluchac skrzyni i nie slychac tego huku.

Ja zauwazylem ze jak jade te 50+ km/h po kostce slychac mniej huczenie na asfalcie wytrzymac sie nie da, glosno jest. Zauwazylem rowniez ze jak skrece na asfalcie jadac prosto lekko w lewo huczy ale jak skrece na prostej lekko w prawo to normalnie cisza jak makiem zasial na te chwile setnych sekund, bo zaraz odbijam znow na proste kola i huczenie daje w kosc.

Majster mowi zobaczyc olej w skrzyni wymienic go. Niby biegi itp wchodza normalnie, huczenie slychac gdy sie rozpedze na luzie (np ze wcisnietym sprzeglem) jak i na biegu gdy jade.

Dlaczego cichnie gdy dam na prostej drodze tak nagle kierą w prawo a w lewo nie cichnie? Czy upierac sie ze to lozyska kola? Czy trop ze skrzynia biegow?

Pozdrawiam moze ktos poratuje wskazowkami jakimis.

Ostatnia edycja:

piotrek1513

Początkujący
Punktów
0
Czy zanim to się stało było coś naprawiane wymieniane?Ja bym założył inny komplet opon i dobrze przyjrzał się starym oponą, może mają jakieś wybrzuszenia.

OpelekCorsa

Początkujący
Punktów
1
Amortyzator z przodu wymieniany, kolo pekniete mialem przednie to wymienilem dwie opony w parze przod na nowe, myslalem ze to one to dalem je na tyl a moje letniaki z 2020 Na przod i huczy. Opony wygladaja ok.

piotrek1513

Początkujący
Punktów
0
To jeszcze ustaw zbieżność.Bo skoro cichnie przy skręconych kołach to bardzo dziwny temat
Automatyczne połączenie postów:

A przez co było koło pęknięte, od jakiegoś uderzenia ?

OpelekCorsa

Początkujący
Punktów
1
Cichnie na prostej gdy dam gwaltownie w prawo kierą na milisekundy, a jak w lewo to dalej huczy, a na prostej to juz w ogole jazda.
Kobita rozerwala najechala na wystajaca blache i poszlo po boku rozciecie

OpelekCorsa

Początkujący
Punktów
1
Wlasnie te skrecenie gwaltownie lekko na prostej w prawo przy wiekszej predkosci wskazywalo by chyba to lozysko ze to w kole prawym, bo wtedy cisza sie robi. Tylko czemu mechanik uparl sie ze sa lozyska OK, bo on naslychiwal i nic nie slyszal.... moze tez tarcze/klocki?

Lozysko w prawym kole? Jezeli cichnie huczenie gdy daje "w prawo" to oznaczalo by wlasnie prawe uszkodzone?

EDIT: Rzucilo mi sie w oczy ze jedno kolo jak by szybciej sie toczylo od drugiego. Gdy on to sprawdzal. Ale to moglo byc moje widzimisie.

Radmor

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
410
jak skrece na asfalcie jadac prosto lekko w lewo huczy ale jak skrece na prostej lekko w prawo to normalnie cisza jak makiem zasial
Przy lekkim skręcie w lewo następuje większe obciążenie łożyska ..dlatego pojawia się huczenie . Gdy skręcasz w prawo ..odciążasz lewe łożysko ..dlatego następuje cisza .Prawe łożysko jest dobre . Wymień lewe łożysko i po problemie !!!

Do góry Bottom