• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Corsa D 2011 - kolektor / katalizator, problem z odkręceniem

marek_1989

Nowy
Punktów
0
Witam

Proszę o poradę przy wykręceniu katalizatora, odkręciłem dosłownie każdą śrubę oprócz jednej zaznaczonej na zdjęciu, żeby było ciekawiej wykręciłem nie tylko same nakrętki lecz całe śruby (Nasadki do wyjmowania zapieczonych śrub). Ostatnia śruba dosłownie się złamała podczas wykręcania, to samo z nakrętka, dosłownie strzeliła (zostało tylko to co do okoła nakrętki, jakby uszczelka, zapieczona, zespawana z kolektorem) nie mam zielonego pojęcia jak to wykręcic, śruby praktycznie nie ma, to samo z nakrętką, a przez lokalizację jest jeszcze trudniej zobaczyć cokolwiek (głęboka dziura) trudno się dostać przez chłodnicę która mocno ogranicza ruchy z naprzeciwka. Co ciekawe, pomimo że katalizator wisi dosłownie na jednej śrubie, nawet nie drgnie o milimetr w żadną że stron, nie pomaga mocne szarpanie,podważanie itd. Dolna część na trzech śrubach również odkręcona.
Do wykręcania używałem zestawu jak ze zdjęcia, wszystko było ok aż do ostatniej śruby.

katalizator.png bolllt.jpg

Załączniki

• 1664045324637.JPEG
    1664045324637.JPEG
    121 KB · Wyświetleń: 15
Ostatnia edycja:

Radmor

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
410
Niewykluczony demontaż chłodnicy ..a następnie skorzystanie z wiertarki !!

marek_1989

Nowy
Punktów
0
Myślę nad zdjęciem wentylatora z chłodnicy i jeszcze pare uderzeń młotkiem i bolt removerem ze zdjęcia, dotychczas nie miałem wystarczająco dużo miejsca żeby odpowiednio mocno uderzyć i nabić odpowiedni klucz.

Do góry Bottom