1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Czas pracy

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika Keymil, 16-05 18.

1. Keymil

Keymil Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sieradz/Białystok
    Witam, mam pytanie. Mianowicie chodzi o czas pracy wykonywanej usługi. Mój szef często narzeka że mam wolne tempo pracy. Na wstepie chciałbym zaznaczyć, że mam 20 lat i rok temu skończyłem technikum samochodowe. Teraz odbywam staż w warsztacie. Przechodząc do sendna np ostatnio demontowałem silniki ze skrzynia z kangura 1.5 dci 2006 rok. Wyciągałem przez górę. Demontaż zderzaka, pasa, maski, chłodnic, cały osprzęt oraz głowice na samochodzie. Zajęło mi to 10-11h. Dodam, że naprawdę się staram i nie obijam się w pracy. Nie mam zbyt dużego doświadczenia w szkole mało praktyki dopiero teraz mam styczność z mechanika. Mi się wydaje, że nie źle sobie radzę. Ale szef cały czas dogaduje. Naprawdę czasem mam ochotę to rzucic i zmienić zawód przez swojego szefa pomimo ze od małego dzieciaka mnie to fascynowało i mam pasje do samochodow i motocykli.Chciałbym sie Was zapytać jak oceniacie moje tempo pracy na wskazanym przykładzie i co w tej sytuacji zrobić? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Edytowano przez moderatora: 16-05 18
  2. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    130
    Miasto:
    Ostrołęka
    Robotę zrobiłeś dwa razy wolniej od ślimaka, 3h to max na to. Nie przejmuj się z czasem robota będzie palić ci się w rękach. A szef zawsze będzie narzekał, dobrze wiem jak to jest. Wielu pracodawców traktuje pracownika jak maszynę do zapxxxxalania, i myślą że człowiek jest w stanie pracować 24h na dobę z taką samą wydajnością. A ludzie mają to że się męczą. Ciekawe ile twój szef może ptacować godzin z pełną wydajnością, fizyczną i psychiczną.

gtszudi lubi to.
  3. Diagbox10

Diagbox10 Bywalec

Docenione treści:
    76
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Pier...ol go. Niech sie cieszy ze ma murzyna do roboty. Albo niech sam łapy wklada. Przecierpisz. A potem w garażu sobie dorobisz

Ja prace przy syfiastych silnikach zaczynam od mycia dimerem silnika. A godziny i tak placi klient

4. Keymil

Keymil Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sieradz/Białystok
    W 3h to nie wyobrażam sobie zrobić tego. No trudno może nie nadaje się do tego

5. Diagbox10

Diagbox10 Bywalec

Docenione treści:
    76
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Operujac wkretarka i dobrymi pneumatami robota idzie szybko.

A szef i tak bedzie marudzil. Budowalismy hale u faceta ktory produkuje meble. Byl u niego krzysio. Super pracownik. Ten szef jeb..al go na kazdym kroku a do mnie mowi, dobry ten krzysio, gdzie ja bym znalazl drugiego takiego pracownika

6. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 358
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    AD

Załączone pliki:

Keymil lubi to.
  7. Diagbox10

Diagbox10 Bywalec

Docenione treści:
    76
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Wszystko po amerykańsku. Ty mechanik k to jestes rowny gość.

8. misiek1394

misiek1394 Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    K-K
    Bo jak coś robisz to najpierw sobie zerknij na wszystko i pomyśl jak to zrobić po najmniejszej lini oporu, żeby się nie narobić. Ja np. jak ściągam skrzynie to często zostawiam koła przykręcone, półosie tylko odsuwam itp. Po co sobie robotę robić niepotrzebnie.

9. Regaciarz

Regaciarz Początkujący

Docenione treści:
    9
    Miasto:
    Wasilków
    Z czasem się nauczysz jak robić szybciej. Za pierwszym razem skrzynię zdejmiesz w 3 godziny, następnym pewnie urwiesz ze 20 minut bo zobaczysz, że można zrobić coś inaczej

gtszudi lubi to.
  10. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    349
    Miasto:
    Kaczory
    Wątpie, że tą robotę co robiłeś w kangoo da się zrobić w 3h max... Chyba, że wiazke traktować maczetą a silnik wyrwać z łapami.

Keymil lubi to.
  11. diagnostawawa

diagnostawawa Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Warszawa
    Czym ty się przejmujesz :) roboty w tym fachu bez liku :)

12. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    130
    Miasto:
    Ostrołęka
    Da się zrobić, jeszcze czsu na kawę starcza. Jeszcze siedem lat temu jak robiłem mechanikie to wyrabiałem się w tym czsie, motywacją była płaca od przerobu. A teraz pewnie męczył bym się cztery dni.

13. Marimixauto

Marimixauto Początkujący

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Warszawa
    Na szybkość pracy wpływa doświadczenie które nabywasz. Następnym razem będzie szybciej :). Ja teraz jak coś robię któryś raz to bije rekordy ;) i za każdym razem jest szybciej niż poprzednim. A jak szef sie czepia to zmień robotę w tej chwili jest sporo pracy a mało pracowników, ja szukam od 2 miesięcy i noe mogę nikogo sensownego znaleźć. W pracy najważniejsza jest atmosfera ;)

14. Dawidson1996

Dawidson1996 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Koło
    Nie ma się czym przejmować kolego. U Mnie jest to samo. Ciągle Szef pogania bo twierdzi że jak robota będzie zrobiona godzinę później to już nie zarobimy.

15. toomii76

toomii76 SuperMechanior

Docenione treści:
    670
    Miasto:
    turek
    Pośpiech jest wskazany, jak rozbierasz auta na szrocie. Moje zdanie jest takie, że zrób wolniej a dokładnie. Przyspieszy się godzinę, a potem straci 2 lub więcej na poprawki.