• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Czwarta świeca do wymiany, pojazd traci na mocy

AudiLove

Początkujący
Punktów
0
Cześć wszystkim, posiadam auto Audi A4 1999r. 1.6 benzyna + gaz.
Od jakiś 4 miesięcy mam problem ze świecami zapłonowymi, a dokładniej chyba z jedną, na pierwszym cylindrze. Od początku, wymieniłem kable, potem wszystkie 4 świece, potem cewke, niestety problem nadal jest. Co może być przyczyną tego, że świeca ciągle się przepala, dodam że od pół roku jeżdżę bardzo mało, robiąc jakieś 500 km miesięcznie, a świeca przepala się średnio co około 300 km. Proszę o pomoc

Ostatnia edycja:

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
Chyba czas na zmianę dilera...:) bo gościu nie bardzo wiesz o czym piszesz...:)

Cześć wszystkim, posiadam auto Audi A4 1999r. 1.6 benzyna + gaz.
Od jakiś 4 miesięcy mam problem ze świecami żarowymi, a dokładniej chyba z jedną, na pierwszym cylindrze. Od początku, wymieniłem kable, potem wszystkie 4 świece, potem cewke, niestety problem nadal jest. Co może być przyczyną tego, że świeca ciągle się przepala, dodam że od pół roku jeżdżę bardzo mało, robiąc jakieś 500 km miesięcznie, a świeca przepala się średnio co około 300 km. Proszę o pomoc

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
No to jeszcze wytłumacz w jaki sposób się ci ta świeca przepala:)
Bom bardzo ciekaw takiej zagadki przyrodniczej:)

Radmor

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
358
Czy wykonywany był przegląd parametrów instalacji gazowej ....czy auto było diagnozowane ??

AudiLove

Początkujący
Punktów
0
No to jeszcze wytłumacz w jaki sposób się ci ta świeca przepala:)
Bom bardzo ciekaw takiej zagadki przyrodniczej:)
Wydaje mi się, że było jasno napisane, jeżdżę, robię około 300 km i zaczyna szarpać autem, jadę do mechanika i mówi że świeca przepalona, wymienia, i po jakimś czasie znów to samo
Automatyczne połączenie postów:

Czy wykonywany był przegląd parametrów instalacji gazowej ....czy auto było diagnozowane ??
Tak przegląd był robiony 2 miesiące temu, jak już to się działo

Radmor

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
358
Może powinieneś zmienić mechanika lub zasugerować temu który wymienia świecę ..aby znalazł przyczynę przepalania świecy . A może ta świeca nie jest przepalona tylko zanieczyszczona nagarem do tego stopnia że nie może dawać prawidłowej iskry .Czy widziałeś tą świecę ..możesz opisać jej wygląd ?

AudiLove

Początkujący
Punktów
0
Może powinieneś zmienić mechanika lub zasugerować temu który wymienia świecę ..aby znalazł przyczynę przepalania świecy . A może ta świeca nie jest przepalona tylko zanieczyszczona nagarem do tego stopnia że nie może dawać prawidłowej iskry .Czy widziałeś tą świecę ..możesz opisać jej wygląd ?

Na świecy zrobił się czarny kamień który można zdrapać tylko ostrym narzędziem

AudiLove

Początkujący
Punktów
0
Chyba trafiłem w sedno:) bo aż mi autor dał ,,nie lubię,,:)
Autorze - czyżbyś to ty był tym mechanikiem ?:) że cię tak ruszyło ?:)

Niestety masz rację:(
"Nie lubię" zostało zaznaczone z powodu, iż nie pisze Pan na temat. Nie prosiłem o Pana filozoficzne wypowiedzi, tylko o pomoc i o doradzenie, ponieważ jutro ponownie oddaje samochód do mechanika.

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
"Nie lubię" zostało zaznaczone z powodu, iż nie pisze Pan na temat. Nie prosiłem o Pana filozoficzne wypowiedzi, tylko o pomoc i o doradzenie, ponieważ jutro ponownie oddaje samochód do mechanika.
A po co ci mam doradzać, przecież sam tego nie będziesz robił, natomiast mechanik do którego oddasz samochód dobrze będzie wiedział co zrobić z taką usterką jak u ciebie w aucie i mógłby się lekko wkur... jak byś mu truł d... jakimiś radami z forum...:)
A może sprawa wygląda tak, że mechanik dokładnie ci powiedział jak usunąć usterkę, ale chciał za to zapłaty, ale ty postanowiłeś być cwańszy i chcesz naprawy za darmo...:)

AudiLove

Początkujący
Punktów
0
A po co ci mam doradzać, przecież sam tego nie będziesz robił, natomiast mechanik do którego oddasz samochód dobrze będzie wiedział co zrobić z taką usterką jak u ciebie w aucie i mógłby się lekko wkur... jak byś mu truł d... jakimiś radami z forum...:)
A może sprawa wygląda tak, że mechanik dokładnie ci powiedział jak usunąć usterkę, ale chciał za to zapłaty, ale ty postanowiłeś być cwańszy i chcesz naprawy za darmo...:)
Tylko chyba nie zauważył Pan że nadal nie wiem jaka to usterka :) szukam porady, co może być tego przyczyną, ponieważ mechanik wymieniał już świece 3 razy, co prawda, 2 i 3 był już darmowy, ale szukam co może być tego przyczyną skoro nie są to świece.

Tylko chyba nie zauważył Pan że nadal nie wiem jaka to usterka :) szukam porady, co może być tego przyczyną, ponieważ mechanik wymieniał już świece 3 razy, co prawda, 2 i 3 był już darmowy, ale szukam co może być tego przyczyną skoro nie są to świece.
Zależy mi na tym aby jak najszybciej samochód był sprawny, a nie na tym żeby zrobić to samemu za darmo, ponieważ nie jestem mechanikiem i nie mam o tym pojęcia.

Radmor

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
358
Czarny kamień (Twój opis) ...czyli popularny <nagar > uniemożliwia właściwą pracę świecy .Więc świeca się zanieczyszcza a nie przepala . A zanieczyszcza się dlatego że ..... (!! ) ..więc masz taki efekt ze ów czwarty cylinder przestaje pracować .... ale o tym dlaczego tak się dzieje . jutro powinieneś dowiedzieć się od mechanika ..!

AudiLove

Początkujący
Punktów
0

Zależy mi na tym aby jak najszybciej samochód był sprawny, a nie na tym żeby zrobić to samemu za darmo, ponieważ nie jestem mechanikiem i nie mam o tym pojęcia.
Szukam porady, aby uniknąć jeżdżenia od mechanik do mechanika...

AudiLove

Początkujący
Punktów
0
Czarny kamień (Twój opis) ...czyli popularny <nagar > uniemożliwia właściwą pracę świecy .Więc świeca się zanieczyszcza a nie przepala . A zanieczyszcza się dlatego że ..... (!! ) ..więc masz taki efekt ze ów czwarty cylinder przestaje pracować .... ale o tym dlaczego tak się dzieje . jutro powinieneś dowiedzieć się od mechanika ..!
Okej, dzięki

Do góry Bottom