• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

czy łańcuszek ma wybite jakieś numery

piasek99

Uczestnik
Punktów
1
siemka pytanie dotyczy czy łańcuszek ma wybite numery seryjne, by w razie wu ubierać się o reklamację.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
319
nie kombinuj za dużo :) numer z podmianką części na reklamacji rzadko kiedy działa.

i co za łańcuszek? taki?
1648845152813.png

piasek99

Uczestnik
Punktów
1
i
Automatyczne połączenie postów:

nie kombinuj za dużo :) numer z podmianką części na reklamacji rzadko kiedy działa.

i co za łańcuszek? taki?
Wyświetl załącznik 43645
u mnie sytuacja wygląda tak ze jestem na etapie rękojmi, czyli naprawa samochodu przez sprzedającego, dlatego tyle się pytałem na temat oleju, a teraz o łańcuszek, dzwoniłem do mechanika, i powiedział ze łańcuszek jest w dobrym stanie, ale zaleciłem mu na mój własny koszt wymianę, tego łańcuszka, skoro silnik i tak jest rozebrany do goła, to wstawić nowy łańcuszek nie jest drogą w takiej sytuacji sprawą, bo płacę tylko za części, dlatego się zastanawiam czy można w jakiś sposób stwierdzić czy łańcuszek był wymieniony, czy są numery wybite czy rok produkcji, coś świadczącego ze była robiona rzeczywista wymiana, a nie tylko lipna faktura czy łańcuch stary założony, a nowy do szuflady schowany. oczywiście chodzi o łańcuszek rozrządu

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
289
Miasto
Świdnica
Kolejny debil. Skoro mechanik stwierdził, ze jest ok a ty wymieniłeś mimo wszystko Yo dlaczego poprzedni właściciel ma płacić za twoje wymienianie dobrego na dobre? Jestes zwykłym bucem, pieniaczem i naciągaczem

piasek99

Uczestnik
Punktów
1
Kolejny debil. Skoro mechanik stwierdził, ze jest ok a ty wymieniłeś mimo wszystko Yo dlaczego poprzedni właściciel ma płacić za twoje wymienianie dobrego na dobre? Jestes zwykłym bucem, pieniaczem i naciągaczem
widzę ze nie zrozumiałeś, silnik jest rozebrany bo były wymieniane pierścienie tłokowe, razem z regeneracją głowicy, więc cały silnik do śrubki jest rozebrany, a za łańcuszek ja płacę, bo wymiana nie była konieczna ale nie zaszkodzi wiec zamiast przy skłanianiu silnika zamiast zakładać stary łańcuszek założy się nowy, gdzie tu naciąganie ??

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2368
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
Jeżeli masz wątpliwości czy Twój mechanik Cię nie oszuka na częściach to znaczy, że wybrałeś złego mechanika.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
319
Poproś o zwrot starych części

piasek99

Uczestnik
Punktów
1
Poproś o zwrot starych części
a o tym zapomniałem ze mogę ubiegać się o moje stare części, dzięki, może męczę ale mam stresa w czwartek odbieram samochód, a wiesz jak to jest jak raz się sparzysz boisz się sparzenia ponownie,

Do góry Bottom