• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Czy gróz za 3 - 4k nada się do rozpoczęcia zabawy z mechaniką pojazdową?

Typenson

Nowy
Punktów
0
Witam, to mój pierwszy wpis na forum.
Uczę się w liceum(za rok matura) i można powiedzieć że szukam swojej drogi. Aktualnie biorę pod uwagę perspektywę przyszłości jako mechanik. Myślę o szkole wyższej w tym kierunku ale zanim podejmę taką decyzję chciałbym trochę liznąć temat żeby sprawdzić czy to rzeczywiście jest dla mnie. Pierwsze co mi przyszło do głowy to sprawić sobie jakieś tanie auto, podstawowe narzędzia i z pomocą poradników i forów próbować robić przy nim jakieś podstawowe naprawy, wymiany części eksploatacyjnych etc. (Mam do dyspozycji stary garaż z kanałem samochodowym). Oprócz szkoły pracuję dorywczo więc budżet jest ograniczony - byłbym w stanie przeznaczyć na taką 'zabawę' ok 1k miesięcznie. Do września powinienem uzbierać na prawko, jakiegoś grata za 3-4k i podstawowe narzędzia. Pytanie do was brzmi: Czy w ogóle z odpowiedniej strony zabieram się za temat? Może dozbierać trochę więcej, zacząć później ale od lepszego auta? Jeśli mój pomysł jest skazany na straty to jak mógłbym spróbować pobawić się w mechanika? Nie chcę podejmować decyzji o szkole wyższej całkowicie na ślepo..

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
stary garaż z byle jakim kanałem i podstawowe narzędzia, to zniechęci, to skrzywi pogląd na mechanikę.
auto jak auto, wszystko jedno jakie, a w sumie takie za 3-4k. bedzie akurat.

Typenson

Nowy
Punktów
0
stary garaż z byle jakim kanałem i podstawowe narzędzia, to zniechęci, to skrzywi pogląd na mechanikę.
Nie wiem za bardzo co więcej mógłbym sobie wymarzyć xD. Co do narzędzi to tak jak pisałem - będę w stanie się z czasem doposażać.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
w sumie XT kojarzy mi się z Subaru...
a kolega z Turka to raczej tdi.
hehehehehe. i co, łyso?

Vicia

SuperMechanior
Punktów
601
Miasto
Centrum Kraju
O jeny chłopie ..popraw ten nagłôwek w temacie..Czy ty wiesz Jak się pisze słowo "Gruz"? Toć byś się nie przyznawał chociaż że do matury podchodzisz:D

Ja to bym ci zaproponował książki na temat mechaniki elektromechaniki i pneumatyki poczytać...:(. Rower na początku też będzie dobry..

arni_poznań

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
2028
Miasto
PZ
Witam, to mój pierwszy wpis na forum.
Uczę się w liceum(za rok matura) i można powiedzieć że szukam swojej drogi. Aktualnie biorę pod uwagę perspektywę przyszłości jako mechanik. Myślę o szkole wyższej w tym kierunku ale zanim podejmę taką decyzję chciałbym trochę liznąć temat żeby sprawdzić czy to rzeczywiście jest dla mnie. Pierwsze co mi przyszło do głowy to sprawić sobie jakieś tanie auto, podstawowe narzędzia i z pomocą poradników i forów próbować robić przy nim jakieś podstawowe naprawy, wymiany części eksploatacyjnych etc. (Mam do dyspozycji stary garaż z kanałem samochodowym). Oprócz szkoły pracuję dorywczo więc budżet jest ograniczony - byłbym w stanie przeznaczyć na taką 'zabawę' ok 1k miesięcznie. Do września powinienem uzbierać na prawko, jakiegoś grata za 3-4k i podstawowe narzędzia. Pytanie do was brzmi: Czy w ogóle z odpowiedniej strony zabieram się za temat? Może dozbierać trochę więcej, zacząć później ale od lepszego auta? Jeśli mój pomysł jest skazany na straty to jak mógłbym spróbować pobawić się w mechanika? Nie chcę podejmować decyzji o szkole wyższej całkowicie na ślepo..
Za 3-4 tysiące złotych to już jest porządne auto :D, ja ostatnio kupiłem audi a4 b5 za tysiąc złotych, w sumie w pełni sprawne, to znaczy jeżdżące, do tej pory włożyłem w nie 350 złotych w oleje i filtry a zanosi się na dłuższą robotę przy nim bo dziś wieczorem zabrałem się za demontaż rury dolotu powietrza a okazało się że są pourywane węże od odmy i kawałek odmy wyrwany no i wyciek płynu chłodzącego, trzeba umyć silnik później odkamienić układ chłodzenia i myślę żeby finalnie przełożyć silnik, skrzynię, klimatyzację i wnętrze do drugiego audi które posiadam od 10 lat, bo tak ogólnie to to za tysiaka jest na niemieckich blachach i nie uśmiecha mi się je rejestrować i opłacać, tobie również proponuję poszukać takiego gruzika na Facebook Marketplace z Niemiec bo możesz przy nim grzebać i nie musisz go od razu rejestrować, ja już takie dwie sztuki kupiłem, jedną za 1000 a drugą za 1300, to jest moim zdaniem dobre auto do nauki bo jest w miarę proste, ale w miarę nowoczesne, części zamienne używane tanie, literatura dostępna, a pozostałe 2000 cebulionów wydasz na narzędzia

Typenson

Nowy
Punktów
0
O jeny chłopie ..popraw ten nagłôwek w temacie..Czy ty wiesz Jak się pisze słowo "Gruz"?
Gdybym miał jeszcze pojęcie jak to zrobić xD. Rowery przerabiałem już niejednokrotnie... Co do książek to polecisz jakieś konkretne? Nie za bardzo wiem w jaki sposób miałoby mi pomóc przerabianie podręczników na sucho...

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
nono, A4 B5, już widzę te naprawy zawiechu na kanale narzędziami z walizki.
o jacie pier... na samą myśl coś mi w kolanie strzykło.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
walenie młotkiem w zwrotnice z kanału, napiżdżanie w śrube górnych wahaczy z młotka...mniam, rarytas mechaniki kanałowej.
Automatyczne połączenie postów:

nie raz się klękło, dlatego nie polecam.

arni_poznań

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
2028
Miasto
PZ
walenie młotkiem w zwrotnice z kanału, napiżdżanie w śrube górnych wahaczy z młotka...mniam, rarytas mechaniki kanałowej.
Automatyczne połączenie postów:

nie raz się klękło, dlatego nie polecam.
A co powiesz mi na to że ostatnio wyjąłem zwrotnicę pod blokiem na kostce brukowej? :cool:

gd_1985

SuperMechanior
Punktów
34
Miasto
Radom
A może jednak ktoś ogarnięty już robil przeleciał 11 posmarował i pójdzie na strzala nie ma co chłopaka zniechecac

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
możemy się policytować.
robię busem trasę 1200km. potem z mety na podwórku na trawie wymieniam resor poprzeczny tuleje sworznie wahaczy końce drążków jadę na skp na badania techniczne i z mety jadę ładować towar i kolejna trasa 1200km.

Do góry Bottom