1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Czy jest sens naprawiac felgi aluminiowe?

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Ultimion, 8-12 18.

1. Ultimion

Ultimion Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zielona Góra
    Witam, pytanie jak w temacie.
    Kilka miesięcy temu kupiłem auto i dostałem jako gratis dodatkowy zestaw kół z oponami zimowymi, jedno koło miało przeciętą oponę. Ponieważ felgi były porysowane, postanowiłem je na nowo pomalować i w tym celu właśnie zdjąłem opony i wypiaskowałem felgi. Jedna felga na której była rozcięta opona miała uszkodzony rant, w drugiej feldze też był uszkodzony lekko rant, więc ubytki uzupelnilem spawająć felgi, następnie wprzeszlifowałem wszystko i miejsca przeszlifowane ponownie wypiaskowałęm aby uzyskać lekko chropowatą powierzchnie przed malowaniem. Malować będę felgi metodą proszkową.

Dziś przed malowaniem pojechałem do zakładu wulkanizacyjnego aby sprawdzić czy felgi są proste i okazał się, że dwie mają lekkie bicie (około 5mm) i byłoby dobrze je wyprostować. Dodatkowo się dowiedziałem ze koszt prostowania wyniesie mnie kolo 380 zł brutto.

i teraz mam kilka pytań.

Czy jest sens prostować felgi (moje to 245/40 R18) ?
    Jaką użyć farbę proszkową - w sensie może są jakieś specjalne bo ta którą piaskowałem była strasznie twarda i wyczyszczenie ze starej farby zajęło mi 4 godziny na szt.

Może nie warto się bawić w renowacje felg ??

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    956
    Miasto:
    WWA
    Jak będziesz wracał z nimi z wulkanizacji to wywal je gdzieś do lasu i będziesz miał spokój... jakiś menel je znajdzie, sprzeda na złomie i będzie miał wesołe święta...:p:D

Ludzie ale wy macie jakieś dziwnie egzystencjonalne rozterki...:eek:

dimitriew lubi to.
  3. Corel

Corel Początkujący

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Świdnica
    A może zobacz jaka jest cena rynkowa tych felg ? i wtedy zrób kalkulację czy się opłaca czy nie... to tak jak pytanie ożenić się czy jeździć na laske do lasu hehe

dimitriew, Muminek oraz toomii76 lubią to.
  4. Ultimion

Ultimion Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zielona Góra
    Moje pytanie nie odnosi się do kasy, tylko co do technicznego aspektu .... felgi mam Carlssona wiec kosztują około 2000 euro / szt. pytanie czy felga taka jest bezpieczna ?

5. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    96
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    jak wulkanizator sprawdzał to bicie 5mm? opisz proszę

6. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    215
    Miasto:
    Ostrołęka

700092_1266365279-30545_g.jpg

7. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    Nie takie rzeczy naprawiają, przy dzisiejszej technologii naprostować IE takiej felgi nie jest czymś niespotykanym, tylko musisz poszukać dobrej firmy.

Ps. Ja też teraz szukam jakesjs firmy od felg, bo mam jedną do naprawy po lekkiej kolizji, bicia nie ma, ale ma parę dosyć głębokich rys i bardziej jest to kwestia estetyki.

8. Ultimion

Ultimion Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Zielona Góra
    wiec sprawdzanie tego czy felga jest prosta wyglądało mniej więcej tak:
    felga została nałożona na maszynę na której się wyważa koła (sama felga była nałożona i uruchomiona... kręciła się) i było widać bicie osiowe.

9. next22

next22 Początkujący

Docenione treści:
    4
    W mojej okolicy jest warsztat zajmujący się prostowaniem odnawianiem felg za SAMO prostowanie alusa biorą 70pln
    Parę razy korzystałem z usług i było OK. Oczywiście felga lekko podbita nie jakiś szrot po kraszu :)

10. MRG

MRG Początkujący

Docenione treści:
    1
    A skąd wiesz, może mocniej uszkodzonych też się chwytają, oczywiście za odpowiednio wyzsza cenę. Słyszałem raz nawet o prytlpadku kiedy to po dzwonię z dwóch felg zrobili jedna, ale trochę mi się nie chce w to wierzyć.