• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Czym się kierować przy zakupie pompy wody

mona

Początkujący
Punktów
0
Pozwoliłem sobie założyć jeszcze jeden temat. Sprawa jak w temacie - mój mechanik namawia mnie na kupno pompy znanej marki. SKF lub bugatti - problem polega na tym, że mam jednak niewielki fundusz. Auto nie nowe bo 1998 rok. Więc pytanie - może lepiej nie przesadzać z drogimi częściami? Na aukcjach pełno różnej maści pomp z "niższej półki cenowej" - Optima, Denckermann, Brichstein. Aha jeszcze Dolz - ale po cenie wychodzi, że to taka średnia półka. Spotkał się ktoś z Was z tymi markami? Warto - nie warto? Czy dołożyć i kupić droższą? Różnią się czymś prócz ceny? ;-)
Jak pisałem w innym temacie auto to Gols trzeci 1,9 td.
Z góry dzięki za sugestie.

mathiass

SuperMechanior
Punktów
130
skf, hepu to wysoka polka, z tanszych i niezawodnych to polecam dolz montuje czesto i zero rekalamacji , a kosztuje polowe ceny skf :)

ludo44

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
323
Ja montuje tylko skf i jeżeli klient wraca to na pewno nie z reklamacją że pompa mu cieknie:) a tak na wesoło:)
Pyta sąsiad sąsiadkę widząc, że jej liczne potomstwo chodzi w markowych butach a w domu się nie przelewa, dlaczego kupuje pani dzieciom drogie buty skoro was nie stać. Niewiasta popatrzyła z politowaniem na mężczyznę i mówi
-kupuję dobre bo nie stać mnie kupować co kilka miesięcy tanich;)

Auto-Port

Punktów
359
Skf i hepu to sa zawodnicy :) jak klient chce tanio montuje z intercarsu thermotec od paru ladnych lat, nigdy nie bylo problemu a cena polowe nizsza.

piotr.bogucki

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Dobre
motocomplex.eu
Skf czy Hepu są zbyt drogie ale jeżeli już klient się upiera to jego sprawa. Dolz jest ok cena jak i jakość - jeszcze nie reklamowałem żadnej! W internecie można kupić dolza w bardzo przystępnej cenie!!! :)

lavaine

Nowy
Punktów
0
nie zawsze warto dokładać. W SKF'ie, Hepu i DOLZ'u płacisz za markę. Często można spotkać tańsze marki, które naprawdę oferują dobrą jakość.
Nie wszystko to tanie, chińskie buble. Ostatnio obczajam np. pompy marki Brichstein. Założyłem już chyba pięć od grudnia i na razie wszystko śmiga. Zobaczymy, co dalej!?

mona

Początkujący
Punktów
0
Trochę mnie nie było ale wracam. Czytając to co napisaliście dochodzę do wniosku, że co nie kupię będzie dobrze. Jest to tylko kwestia budżetu. Wiadomo, że raz trafi się lepiej innym razem gorzej ale można feralną sztukę przy zakupie każdej marki dostać. Czyli co - nie masz dużo kasy to kup tańszą, masz kasę kup droższą - markową - masz kasę to kup tańszą i Ci zostanie na dobrą flaszkę? Bo jeśli jedni, że tylko SKF i HEPU - inni że montują dzieła Intercarsowe nie ma problemu to chyba taki wniosek mogę wysunąć? Równanie może być więc takie SKF+HEPU= THERMOTEC+BRICHSTEIN+0,7 ŁYCHY = działający układ chłodzenia :p

qbaradom

SuperMechanior
Punktów
85
Miasto
Radom
Metalowy wirnik możesz migiem sobie przy punktować.
A gdzie nosisz krawat to ja się za bardzo nie interesuje.
Chociaż możesz nam pokazać :D

mathiass

SuperMechanior
Punktów
130
ruville wg mnie lipa na maxa 3 razy wymienialem w bmw a tak poza tym ruville to tylko pakowacz

jaki

Początkujący
Punktów
0
Minęło trochę czasu, zastanawiam się jakich firm warto teraz stosować pompę wody, lub komplet rozrządu. Dużo negatywnych opinii jest o Skf, Hepu czy Ina. Skoro podobno te firmy, teraz nie oferują jakości adekwatnej do ceny to jakie, są warte swojej ceny? Kto produkuje dobre pompy?

arni_poznań

Punktów
1990
Miasto
PZ
Minęło trochę czasu, zastanawiam się jakich firm warto teraz stosować pompę wody, lub komplet rozrządu. Dużo negatywnych opinii jest o Skf, Hepu czy Ina. Skoro podobno te firmy, teraz nie oferują jakości adekwatnej do ceny to jakie, są warte swojej ceny? Kto produkuje dobre pompy?
W 2013 roku napisałem pierwszego posta o pompie metelli, zamontowałem ją wtedy do mojego ałdi :) i nadal działa, nie cieknie, od tamtego czasu przejechałem około 90000 km

mathiass

SuperMechanior
Punktów
130
Metelli jak najbardziej ok, tak ich produkty pakowane do pudelek kwp graff. Z hepu przejechalem sie, ruville tez, przerobilem w swoim aucie doltz'a i po 80tys km zero wycieku, lozysko troszke bylo slychac, a cena nizsza niz metelli

Auto.Klinika

Punktów
816
Ja pakuje wszędzie od chyba 3lat harta. Jestem bardzo zadowolony, ani jednej reklamacji. Na hepu i dolz przejechałem się

Do góry Bottom