• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Czym się różnią te oleje?

SNARX

Początkujący
Punktów
0
Zastanawiam się nad kupnem oleju Ravenol 5w30 i nie wiem który olej będzie odpowiedni:

VMP-SAE czy SMP-SAE czy HLS-SAE.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
113
Miasto
Nowy Sącz
Praktycznie to prawie to samo,z tym,że ten pierwszy według porównań specyfikacji posiada najlepsze parametry w kierunku wytrzymałości filmu olejowego w przypadku przeciążenia silnika,bardziej zaawansowany technicznie,podejrzewam,nie sprawdzałem cen,ten powinien być najdroższy.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
113
Miasto
Nowy Sącz
Tak,tak,nie myliłem się,własnie teraz przyglądnąłem sie z ciekawości ,czy po analizie jego składu chemicznego rzeczywiście chroniąc silnik wypada lepiej od reszty,wypada 4 krotnie lepiej,co oczywiscie nie znaczy,że tamte oleje to badziew,po prostu będą się gorzej sprawować w sytuacjach ekstremalnych obciążeń silnika,jest olej,który jak na razie w tym temacie jest nie do przeskoczenia,to Shell Helix Ultra Ow30,jak dotąd nie udało mi się trafic na olej,który by miał tak trwały film olejowy,z tym,że te Ravenole spełniają normy C,Shell to olej full saps,Ravenole są stworzone (teoretycznie) pod silniki diesla z dpf-ami.Mam pytanie,jaki to silnik,TFSI?

SNARX

Początkujący
Punktów
0
2.0 TDI BKD, kwestia w tym że tylko HLS jest odpowiedni jeśli chodzi o normę VW 505.01

Ostatnia edycja:

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
113
Miasto
Nowy Sącz
Jeśli to jest silnik z pompowtryskami,to oczywiste,że wsród nich nadaje się do nich ten olej,to w tym wypadku bardzo ważne.Do zwykłych silników można taki olej stosować,odwrotnie w żadnym wypadku.

Do góry Bottom