1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Czyszczenie silnika z nagaru wodorem.

Dyskusja w 'Wyposażenie warsztatu, narzędzia sprzedam' rozpoczęta przez użytkownika Autonagar, 17-10 15.

1. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Dla zainteresowanych usuwania nagaru z silnika wodorem :

Posiadacze diesli wiedzą o czym mówię , szczególnie ci co poruszają się po mieście.
    Usuwanie nagaru zaleca się co 40/50 tyś km od nowości lub raz do roku.
    Zawory i ich gniazda,końcówki wtrysków,turbina ,zawór EGR, filtr cząstek stałych to elementy na których osadza się nagar.
    Odpowiadając na liczne pytania : wodorem czyścimy silniki sprawne mechanicznie. Czekanie na "check" to prawie "zawał", i często praca dla mechanika.
    Profilaktyka czyszczenia daje duże oszczędności na częściach.
    slawomir.wlazlo@onet.eu

Załączone pliki:

2. fructon

fructon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    616
    Miasto:
    Kraków
    Adres strony:
    Prosze o podanie ceny urządzenia.

3. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 847
    Miasto:
    Sląsk
    Ja bym chciał zobaczyć rozebrany motorek przed i po czyszczeniu.

4. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Urządzenie kosztuje 21 tyś pln netto.
    To , które widać na fotkach to urządzenie demonstracyjne .
    Na fotce oryginał . Są 2 rodzaje dla silników do 4 litrów i od 6 do 20 litrów
    czyli dla maszyn budowlanych , transportu miejskiego , zakłądów komunalnych itd.
    Pozdrawiam

Załączone pliki:

5. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 726
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Takie zdjęcia również mogłyby mnie przekonać, puki co podchodzę do tego z ciekawym sceptycyzmem.

6. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Też bym chciał rozebrać silnik po czyszczeniu, na razie pojadę na profesjonalną stację kontroli spalin przed i po wodorowaniu.
    Wyszyszczę swojego Peugeota Partnera 1,6 HDI ma dopiero 20 tys km jazda tylko po Warszawie. Opublikuje kwity z wynikami.
    Mam badania Berlingo z Francji po prawie 200 tyś km.Wodorowanie trawało 30 min przy temp. silnika 84 stopni Jęsli to choć w minimalnym stopniu oczyści powietrze na Śląsku i Małopolsce to już warto wodorować . Może wypowie się ktoś ze stacji diagnostycznej bo widzę na kwitach spadek tylko jak to przełożyć na zrozumiały język.

Zapomniał bym , nie będę robił reklamy konkurencji ale w załączniku warsztaty we Francji czyszczące wodorem

Zapraszam na youtube :

Załączone pliki:

Ostatnio edytowano: 17-10 15
  7. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 847
    Miasto:
    Sląsk
    Ja nie neguje że jakość spalin się poprawi ale to jeden wskaźnik chwiałbym zobaczyć tłoki , wtryski i zawory konkretnie przylgi

8. adam89

adam89 Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Kraków
    Takie różnice w zadymieniu, można otrzymać po porządnym "przedmuchaniu wydechu", nie wiemy jak było badanie przeprowadzane. Ja miałem na stacji 1.6 hdi jeżdżone po mieście przez dziadka i zadymienie dobijało do K-1.9 , a po "przejażdżce" jednego z mechaników spadło do~ K-0.67. Duzo nowoczesnych diesli nieda sie przegazować porzadnie {przedmuchać wydech} na postoju. Nie ma takiej dynamiki spalin żeby cały zgromadzony nagar w wydechu wyrzucić , aby pomiar był wiarygodny

9. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 847
    Miasto:
    Sląsk
    Owszem i temperatury

10. marewel

marewel Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Tromso
    Adres strony:
    Dopóki nie pokaże rozebranego silnika przed i po nie ma sensu dyskutować.

11. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Witam
    Zapraszam do 1 Centrum Wodorowania Silników.
    Ul 1 Sierpnia 10 w Warszawie stary Carserwis.
    Z racji trwania zabiegu do 2 godz. / przewaga silników powyżej 200 tyś.km/ prosimy o rezerwacje pod 735 400 415 lub slawomir.wlazlo@onet.eu

Załączone pliki:

12. maxsslko

maxsslko Gaduła

Docenione treści:
    295
    W zasadzie co ten wodór ma wyczyscic? Nagar mozna usunac mechanicznie co kazdy z Was pewnie robil, brudzac sie przy tym okrutnie.
    Mozna tez bez brudzenia nagar wypalic. Skutki takiego wypalania na silniku to kazy moze sobie wyobrazic. Najwazniejsze elementy jak koncowki rozplaczy, przylgnie zaworowe czy kolektory dolotowe z ukladem egr dalej beda zasyfione.
    Rownie dobrze mozna sobie zrobic urzadzenie HHO i zobaczyc efekty.
    Takie moje zdanie.

13. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 847
    Miasto:
    Sląsk
    To coś podobnego do HHO + tajemniczy specyfik . Może i dobre ale ... kosztuje a jak znam klientów to predziej kupi flaszke niż da wyczyścić auto za powiedzmy 200 .. Spotkałem opis tej metody jako czyszczenie piekarników.

14. maxsslko

maxsslko Gaduła

Docenione treści:
    295
    Ja dalbym 500 zeby to czyscilo i zebym nie musial niczego rozbierac. Nie sadze jednak zeby z dolotu ubyło chociaz gram syfu. Nie mowiac o nagarze na tłokach czy w kanałach osadczych pierscieni.

15. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Witam Wszystkich
    Odpowiadając na pytania :
    Nie czyścimy dolotu tu egr kieruje gorące spaliny ale miesza je z zimnym powietrzem i nie jestem w stanie podnieść temperatury.
    Dolot jest zazwyczaj łatwo dostępny.
    Stosując instalacje HHO nigdy nie będzie nagaru w silniku tak jak stosując instalacje gazową, dlatego stosujemy wodór bo jest czysty po spaleniu i nie zostawia osadu i jest 5 razy bardziej kaloryczny niż benzyna czy ropa dlatego podnosi temperaturę silnika.
    Jak zwrócicie uwagę sprzedają zestawy zasilajace HHO ale zawsze dostosowane do pojemności silnika. Tłocząc sam wodór bez kontroli można wypalić tłoki lub stopić EGR lub pozostałe elementy. Ja stosuje dwie maszyny do 4 i do 20 litrów pojemności silnika. Silnika nie rozbiorę bo nie mam takich możliwości.
    Większość wodorwań to wezwania bo świecą się kontrolki , traci moc , FAP zapchany w 95 %, ale są oznaki zapobiegania bo miałem klienta ,który przyjechał z Lublina na wodorowanie był po 100 tyś km Peugeotem 1,6 THP.
    Na pewno nie będzie cudu i silnik po 500 tyś km bez jakiej kolwiek regeneracji wcześniej nie wyczyszczę do "żywej blachy"
    jak napisał maxsslok trzeba się będzie okrutnie przy tym ubrudzić i go rozebrać , tylko jakie to koszty. W niektórych silnikach żeby dostać się do samego EGR trzeba opuścić silnik tego za 200 pln w warsztacie nie zrobją.
    I na koniec - silnik musi być sprawny mechanicznie, lejące wtryski osmolą się po kilku km , turbina puszczająca olej to wieczny dym z rury itd... dlatego zawsze pytam co pokazła komputer , ja nie kasuje błędów, i nie naparawię cieknącej trubiny.
    Polecam za to profilaktykę , zrobiłem swojego 1,6 HDI po 20 tyś km - 92 KM bez dwumasy ale z FAP.
    Ciszej pracuje na zimno , w górnych zakresach szczególnie na 3 biegu mogę go docisnąć i idzie.
    Pozdrawiam

16. Marek_S

Marek_S SuperMechanior

Docenione treści:
    1 847
    Miasto:
    Sląsk
    za usługe 200 a koszt maszyny powyzej 20 kzł

17. roberto740

roberto740 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    gryfino
    Panowie, a co powiecie na taki pomysł,że zamiast to hho wrzucać przed układem to po prostu zastosować wtrysk wodoru do fapa w celu jego oczyszczenia?Czy to ma sens?

18. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Cześć
    jęsli go nie spalisz od razu zaczyna się magazynowanie a to już procedury jak ze składem amunicji.

19. Autonagar

Autonagar Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Przed i po wodorowaniu silnika

Załączone pliki:

20. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    583
    Miasto:
    europolonia
    Jeżdżę trochę po świecie i nigdzie poza naszym forum nie słyszałem aby ten temat był tak bardzo popularny .
    Tak jak Marek jestem niewierny Tomasz .

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. wodorowanie silnika

,
  2. wodorowanie silnika opinie

,
  3. wodorowanie silników opinie

,
  4. wodorowanie silnika cena,
  5. wodorowanie silników,
  6. wodorowanie silnika czy warto,
  7. wodorowanie silnika na czym polega,