• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Długo świecącą kontrolka ciś. oleju na zimnym i po postoju

Mariann1961

Początkujący
Punktów
0
Chciałbym przywitać wszystkich jeszcze raz serdecznie. Nazywam się Marian jestem po 60 i proszę o wyrozumiałość w sprawach internetu bo to nowość dla mnie. Kupiłem chłopakowi I40 1.7 crdi 116 km 2012 rok. Problem jest taki jak w temacie. Kontrolka Ciśnienia oleju świeci 3 - 4 sekundy po odpaleniu na zimnym i po postoju. Wygląda to tak jakby olej z filtra spływał do misy..... Wiem że były zawory zwrotne w starszych samochodach które temu miały zapobiec. Tu jednak nie mam pojęcia gdzie może się znajdować. Wymieniłem obudowę filtra bo myślałem że tam ten zawór się znajduje, czujnik cisnia oczywiście olej filter.... Dalej to samo... Proszę panowie o pomoc bo już grosza trochę poszło i stoję w miejscu. Pozdrawiam serdecznie

Mariann1961

Początkujący
Punktów
0
Kolego WODO duża pomogła mi Twoja odp :) oczywiście robione było u mechanika, Diabox tak podpinał manometr mówił że ok.... Ale skoro kontrolka świeci a czujnik był wymieniany to na pewno ten chwilowy brak ciśnienia jest spowodowany zejściem oleju z układu... Inaczej być nie może... Tylko którędy.... Zaworem zwrotnym? Uszczelką smoka?
Automatyczne połączenie postów:

Mam sprecyzowane pytanie kto wie gdzie jest zawór zwrotny w 1.7 crdi? Obudowa, przy pompie? Proszę nie zaśmiecajmy tematu wątkami jak pisał mądry pan WOODOO

Mariann1961

Początkujący
Punktów
0
Kultura jest taka że iniona piszemy z wielkiej.... Cóż wymagać od osoby która jedyne co wnosi inteligentnego do forum to zdjęcie szympansa :) :)

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2675
Cóż wymagać od osoby która jedyne co wnosi inteligentnego do forum to zdjęcie szympansa :)

Ty też raczej nic nie wniesiesz inteligentnego...:) a ten szympans bije cię na głowę inteligencją, bo dla niego ustalenie tego czego ty nie umiesz ustalić to nie problem...a dla ciebie to bariera nie do przeskoczenia...:)
A takie bajki
oczywiście robione było u mechanika,
to możesz sobie tu opowiadać takim samym jak ty druciarzom, co to się sami nazywają mechanikami...:)

Mariann1961

Początkujący
Punktów
0
Ale to nie ja mam miano super mechanika.... A skoro Ty taki mądry to dlaczego się czepiasz starszego gościa zamiast pomoc? Czy to nie pi to jest forum? Obrażasz a sam nie masz pojęcia pewnie jedyne co składałeś to silnik motorynki z dębowym tłokiem.... Trochę podłapiesz na internecie i się mądrzysz.... Proszę zostaw ten temat i odejdź poprostu z godnością supermechaniku:)

Mariann1961

Początkujący
Punktów
0
Ty też raczej nic nie wniesiesz inteligentnego...:) a ten szympans bije cię na głowę inteligencją, bo dla niego ustalenie tego czego ty nie umiesz ustalić to nie problem...a dla ciebie to bariera nie do przeskoczenia...:)
A takie bajki

to możesz sobie tu opowiadać takim samym jak ty druciarzom, co to się sami nazywają mechanikami...:)
Z

Panowie Ci którzy chcą pomoc, ponawiam pytanie czy w silniki 1.7 crdi jest zawór zwrotny odpowiadający za to że olej nie spływa z filtra lub coś w ten deseń? Szukam na necie i wygląda że nie ma

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2675
Marian ty inteligencie, zamiast pitolić głodne kawałki to już dawno powinieneś zmierzyć ciśnienie oleju - tak jak ci słusznie napisał Diagu - i z tym dopiero się produkować tu na forum, a ty przylazłeś z niczym, tylko z goła fujarą w łapie i oczekujesz, że tu są wróżbici i ci na odległość wyczytają dane...:)

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1149
Miasto
trasa lublin siedlce
Ja bym se otworu odbytowego nie zawracał tym spadkiem. Po prostu nie wciskać geja gazu przez 5 sekund i tyle

Ja bym se otworu odbytowego nie zawracał tym spadkiem. Po prostu nie wciskać geja gazu przez 5 sekund i tyle

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
253
Miasto
Podkarpacie
Miałem podobny przypadek . Zakończył się wymianą silnika . Domyślam się ze sami ocenialiście czy samochód nadaje się do zakupu i szkoda wam było grosza na specjalistę . Moja rada , albo szybko pozbyć się gruza albo zacząć szukać drugiego silnika .

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
253
Miasto
Podkarpacie
blayders śmieszny jesteś, nacieli Cię mechanicy jak dziecko i Ci dobry silnik wymienili. Mas pojęcie ile opcji jest takiej przyczyny??? Od zajechanej lub przycinające się pomy do zatkanego smoka wywalonej uszczelki smoka, a może poprostu zły filtr założyłeś a Ciebie nacieli jak dziecko żal.....
To ja wymieniałem ten silnik klientowi . Objawy zaczęły się od długo gasnącej kontrolki ciśnienia oleju a zakończyło się na stukaniu w silniku . Nie znasz całej historii naprawy wiec nie wypowiadaj się że ktoś kogoś nabił w butelkę .

Do góry Bottom