1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Diagnostyka nie zamontowanej skrzyni

Dyskusja w 'Diagnostyka' rozpoczęta przez użytkownika marteo, 12-02 19.

1. marteo

marteo Nowy

Docenione treści:
    1
    Czesc. Podpowiedzcie mi prosze czy jest sposob by zdiagnozowac skrzynie lezaca na szrocie? Chodzi glownie o lozyska w skrzyni i lozyska wybieraka. Pacjentem jest C5 1.6HDI 2005. Objawy-latajacy lewarek gora dol po wcisnieciu i odpuszczeniu gazu. Nie chce sie narobic i zeby sie nie okazalo ze druga skrzynia ma ta sama przypadlosc. Dzieki

2. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 523
    Miasto:
    Olsztyn
    Rozebrać i zweryfikować.

3. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    Na latający lewarek po odpuszczeniu i dodaniu gazu, chcesz skrzynie wymieniać? Dlaczego?

4. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    362
    Miasto:
    Ostrołęka
    Bo łatwiej wymienić skrzynie jak wypracowaną poduchę czy naprawić luzy powstałe na mechanizmie zmiany biegów.

Tam jest rozwiązanie na linkach.
    Objawy-latajacylewarek gora dol powcisnieciu i odpuszczeniu gazu. Myślę że jak to odpowiednio dociążysz to przestanie latać do góry. 7a60917541189c27d440671866fa.jpeg

Ostatnio edytowano: 12-02 19
    toomii76 lubi to.
  5. marteo

marteo Nowy

Docenione treści:
    1
    Panowie. Przecież logiczne, ze zacząłem od najtańszych rozwiązań. Wymienione wszystkie 4 poduszki silnika i skrzyni. Linki sprawdzone i nie ma w nich luzów. Wnikałem w temat i w tych skrzyniach padaja łożyska w skrzyni i wtedy powstaje luz i przenosi się az do lewarka. To nie jest tylko ruch lewarka, ale też uderzenie w skrzyni.

6. marteo

marteo Nowy

Docenione treści:
    1
    Wiec sprawa wyjasniona. Skrzynia zdjeta. Zajechana na amen. Poprzedni wlasciciel mowil ze robil sprzeglo a zaczelo sie slizgac. Zdjalem skrzynie. Sprzeglo zalane olejem. (Fakt-nowe) Oring pod walkiem lozyska puszczal olej. W skrzyni padniete lozyska. Podejrzewam, ze ten co wymienial skrzynie(byla wymieniana) i przy okazji sprzeglo nie wymienil oringu pod prowadnica lozyska oporowego i olej wylecial. Zatarly sie lozyska i amen. Zawsze, ale to zawsze wymieniam ten oring. Nie wiem dlaczego nie bylo to zrobione.

7. michal1978wlkp

michal1978wlkp Nowy

Docenione treści:
    1
    mam taka skrzynie demontaż

8. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Ustka
    Kiedyś skrzynie od turana 2005 1.9 tdi podłączyłem z silnikiem z pralki razem z programatorem. Później włączyłem na bawełne ...

9. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    458
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    dla mnie smieszne jest , jak czytam komenty , gdzie wybieranie biegow jest na elastyczne linki i ludzie doradzaja wymiane poduszek i linek jak lewarek lata. cos musi tym wybierakiem ruszac przy dodawaniu i odejmowaniu gazu , a jest to luz na lozyskach przez co widelki sie przesuwaja razem z walkiem i wybierak chodzi przod - tyl. gdyby to bylo sztywne polaczenie z lewarkiem w kabinie jak laguna 2 clio 2 to mozna wymieniac poduszki itp ale nie jak sa linki.

dejot43, Mereth92, Auto.Klinika oraz 1 osoba lubią to.
  10. marteo

marteo Nowy

Docenione treści:
    1
    Tak a jeden post zostal usuniety bo napisalem ze lozysko poszlo. Teraz tez jak pisalem ze zdejmuje skrzynie to smiesznie bylo itp. Jak widac wyzej. Czasami mam wrazenie ze tu odpisuja ludzie w ogole nie zwiazani z mechanika. Jak wszedzie na forach...przerywa silnik to od razu swiece i przewody WN....

11. chudson

chudson Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Jak przerywa a dawno nie były zmieniane świece to warto od najprostrzej czynności , którą i tak wypadało wykonać

toomii76 lubi to.
  12. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    a kolega to pewnie zaczyna od wymiany sterownika albo remontu silnika. potem cewka, kable a jak nadal źle to dopiero do świec zagląda.

13. Mereth92

Mereth92 Uczestnik

Docenione treści:
    33
    Marteo raczej miał na myśli że naprawę zaczyna się od weryfikacji a nie wymianie elementów od najtańszych i najbardziej awaryjnych.

14. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 201
    Miasto:
    turek
    i bardzo dobrze.