• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Diagnostyka Sprinter 95"

remmechPoska

Bywalec
Punktów
32
Witam Panów. Poszukuję informacji na temat sprzętu do diagnostyki Sprintera z 95 roku. Wiem już że kabel z Allegro w połączeniu z KTSem nie daje rady. Co polecacie?

nickel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
493
Miasto
WLKP
Te przejsciówki z neta to nadają sie w kosz.Trzy kabelki nasunąc na złącze obd i we wtyczke 14 pin. odpowiednio powkładac i smiga diagnoza.

remmechPoska

Bywalec
Punktów
32
Gniazda 14 pin z rocznika 95. Te zassane z neta to podpucha i nie działają.

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1174
Bo często w sprinterach i lt te gniazda wpadają do srodka, ludzie wkładają i przekręcają o 180,sam się w h... załadowałem nie raz. Dobrze się przygladnij, opisy są ok ale wpinasz się po przeciwnej stronie nie w to co trzeba.
Zweryfikuj

elektryk1234

SuperMechanior
Punktów
28
Ja wow wurtch podpinalem i cos tam pokazywał. Zmierz wtyki na przejsciowce czy sa prawidlowe przejscia. Skaner musi mieć przekazniki do przelaczenia na rozne linie

winetoo

SuperMechanior
Punktów
963
Miasto
Radom
Ja wow wurtch podpinalem i cos tam pokazywał. Zmierz wtyki na przejsciowce czy sa prawidlowe przejscia. Skaner musi mieć przekazniki do przelaczenia na rozne linie
Tylko błędy możesz odczytać i wyczyścić, nic poza tym. O parametrach live i innych zapomnij.

Bo często w sprinterach i lt te gniazda wpadają do srodka, ludzie wkładają i przekręcają o 180,sam się w h... załadowałem nie raz. Dobrze się przygladnij, opisy są ok ale wpinasz się po przeciwnej stronie nie w to co trzeba.
Zweryfikuj
Przecież są wycięcia w gniazdku, nie da się inaczej włożyć, próbowałem nie raz na odwrót i ni choja.

Autoelektronika

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1174
Jeśli mowa włożeniu wtyczki od testera do gniazda diag. to owszem nie da się bo są wycięcia, mowa zamocowaniu gniazda w plastiku i diagnozie po K lini tylko i nie trzeba być wszech uzdolnionym żeby się w h.. zrobic

winetoo

SuperMechanior
Punktów
963
Miasto
Radom
Jeśli mowa włożeniu wtyczki od testera do gniazda diag. to owszem nie da się bo są wycięcia, mowa zamocowaniu gniazda w plastiku i diagnozie po K lini tylko i nie trzeba być wszech uzdolnionym żeby się w h.. zrobic
IMG_20201115_105145MP.jpg IMG_20201115_105058MP.jpg IMG_20201115_105053MP.jpg Nawet jeśli w plastiku pod nogami jest obsadzone niepoprawnie to i tak nie da się na odwrót wcisnąć wtyczki w gniazdo ponieważ jest pięć punktów odniesienia, no chyba że młotkiem.

remmechPoska

Bywalec
Punktów
32
Uniwersalny jakiś taki najdroższy z dostępnych na alle.. za całe 30 Ziko ale pociąłem go i polutowalem wg schematu z neta. Dla tego pytałem o schemat wtyczki tak żeby diagnozować silnik.

Do góry Bottom