• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Dobór pistoletu do malowania

TiKi

Nowy
Punktów
0
Cześć jak w tytule chciałbym dobrać pistolet do amatorskiego malowania pojazdów. Budżet do 400 zł.
Oto parametry mojego kompresora:

Moc- 3.8 kW
Ciśnienie robocze - 8 bar
Wydajność - 660 L/min
Pojemność - 100 L

Byłby ktoś na tyle zorientowany w tych sprawach i napisał jakieś propozycje ?

toomii76

toomi
Punktów
6498
Miasto
turek
pierwszy kompresor jaki malowałem miał 50l. bez zacieków wyszedł.

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2463
Kup taki czerwony...podobno najlepszy...:)

nanab

SuperMechanior
Punktów
49
Miasto
Bydgoszcz
Hej, mam oponę 195/65r15 zimowa 2016 rok, zrobiona z gumy, pomóżcie mi dobrać samochód do tych parametrów xd

Najtańsze co ma jako takie opinie to flg5 do bazy i klaru+jakiś marketowy z większą dyszą do podkładu. A jak ma być taniej to można tak:

Vicia

SuperMechanior
Punktów
585
Miasto
Centrum Kraju
Jeszcze były takie polskie odkurzacze co z jednej strony wciągało a z drugiej dmuchało i tam na wylot można było podłączyć pistolet do malowaniA...jakiś taki niewiem..peerelowski taki odkurzacz niewiem nie znam marki ino słyszałem że tak też malowali.

Vicia

SuperMechanior
Punktów
585
Miasto
Centrum Kraju
To co już nie debatujemy? Pochwal się na co się zdecydowałeś,albo co zamierzasz kupić?

Skotnik

Nowy
Punktów
0
Najlepszy pistolet w porównaniu cena do jakości to Sagola 3300 gto 1.3 evo ( cena 680 zl ), jednak jakbyś chciał coś tańszego i dobrego to polecam pistolet Mini Star 1.2 ( cena 280 zl ) chyba nie ma lepszego pistoletu w tej skali cenowej. Ja pracuje na tych pistoletach zarobkowo i bardzo dobrze sie sprawdzaja. Tymi pistoletami pomalujesz baze lub lakier bezbarwny, jednak musisz dokupic sobie pistolet do podkładów, ale tutaj polecam jakis tani wazne zeby mial dysze 1.8 ( np Sprint HP 1.8 cena 89zl )
Jak cos to pisz priv to Ci podpowiem jak nie bedziesz czegos wiedzial :)

MakłowiczTVN

Początkujący
Punktów
0
Miasto
warszawa
megatool.pl
Warto zobaczyc IWATA Air Gunsa AZ3 HTE2 cena od około 450zł , bardzo blisko cene którą chcesz
Jak nie masz drugiego do podkładu to bierz dysze 1.4 lub 1.5
a jak masz inny to 1.3

cos tańszego a dobrze mi sie malowało to PROFESSIONAL HVLP gdzies za 220-260

z tańszych to miałem ze 3 jakieś speedwaye - bez szału, bez dramatu, po około 140-160zł
z dyszami od 1.4 do 2.0

z najtańszych do 100zł miałem też kilka, nie polecam nawet do podkładu...
większośc poleciała po kilku malowaniach do kosza

a kompresor w sam raz do malowania elementów masz

pistolet na podklad tez musi byc dobry bo mniej go zuzyjesz i mniej bedziesz tarł, albo bedziesz malował m/m, albo blender... nie ma co oszczedzac

Do góry Bottom