• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Dobór zamiennika opon

Punktów
0
Witam,

Posiadam Peugeota 301 rocznik 2017, w tej chwili z oryginalnymi felgami i oponami: 185/65 R15, felga 6J, ET23. Na potrzeby kół zimowych chciałbym wykorzystać felgi ze starego auta (5,5J, R14, ET24, zgodny rozstaw otworów na śruby). Korzystałem z kalkulatorów rozmiarów i wydaje się że dobrym zamiennikiem na tę felgę będzie opona 165/80/R14.

Nie jestem ekspertem, więc mam pytanie do bardziej obeznanych z tematem felg i opon: czy taka niewielka zmiana wymiarów felgi (ET i szerokość) będzie powodować kłopoty z osadzeniem koła na osi? Czy takie opony rzeczywiście będą odpowiednie? Proszę o poradę

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
141
Et jest zbliżone wiec rozstaw kol się nie zmieni. Natomiast na oponach 165 auto będzie pływało. Nie zakładałbym opon węższych niż 185. I tak jak poprzednik powiedział, felga 14-calowa może nie wejść.

alf28

SuperMechanior
Punktów
143
Miasto
wieś
lewarek w łapę dźwigasz przednie koło przykręcasz felgę i będziesz miał jasność czy pasuje:cool:

Do góry Bottom