1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Dolewka 0W30 do 5W40 BMW E46 320d

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika lipa172, 26-11 17.

1. lipa172

lipa172 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Witam, mam nietypowe pytanie do znawców tematu. Otóż przed podróżą 400km dolałem pół litra oleju 0w30 marki Castrol, do silnika zalanego olejem 5w40 (przed dolewka wskaźnik był na MIN). Czy w ciągu tych 400km silnik mógł się uszkodzić? Nie zauważyłem żadnej różnicy w jego pracy ani mocy. Pytam się bo auto należy do mojego ojca i jak się dowiedział o tym, to się wściekł, więc chce się dowiedzieć jak bardzo dałem d*py. Auto to BMW E46 320d Prawie 300tys na liczniku.

Pozdrawiam

2. Jarzi

Jarzi Bywalec

Docenione treści:
    145
    Miasto:
    Kaczory
    Nie powinno się nic stać. Profilaktycznie można wymienić olej na jednakowy :) gorzej by było gdyby się olej skonczyl.

3. nomado

nomado Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Zamienie
    No dałeś d*py. Przez te 400km nie powinno się nic stać ale wymień olej.

4. lipa172

lipa172 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    No przynajmniej tyle. Ogólnie moja pomyłka wynikła z niewiedzy, bo myślałem, że można mieszać syntetyk z syntetykiem, a w sklepie akurat nie mieli 5W40, więc myślałem, że na dolewke 0w30 też będzie dobre. Mam nauczkę, bo już długo nie pożyczę od taty auta :)

5. Jarzi

Jarzi Bywalec

Docenione treści:
    145
    Miasto:
    Kaczory
    Heh. A zawsze ciężej dostać 0w30 :)
    Ja mam klienta który dolal do silnika 1.5l oleju do wspomagania (atfIId) i przejeździł tak 7kkm :) silnik 1.9tdi 130km.

6. lipa172

lipa172 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Kraków
    Olej będzie wymieniony. Mam nadzieje, że silnik będzie w dobrym stanie, bo szkoda dobrego silnika...