• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Drgania przenoszące się na nadwozie 1.9 tdi ahu- Audi80 cabrio

powolniak70

Początkujący
Punktów
0
Witam.
Od siedmiu już lat jeżdzę samochodem z tematu wątku. Jak chyba każdy właściciel takiego lub podobnego auta , włożyłem w niego mnóstwo pieniędzy, serca,pracy.
Jest jednak tak ładnym samochodem, mało usterkowym, że brnę dalej w utrzymywanie go przy życiu).
Od samego początku bardzo irytującym zjawiskiem są drgania przenoszące się na nadwozie. Podobno "ten typ tak ma" i pomimo ori poduszek , zrobionej pompy, minimalnych korekt na wtryskach, niestety jest to norma.
Ale.. w A4 te silniki przez pewien czas były wyposażone w koło zamachowe dwumasowe.
Teraz mam zwykłego Luk-a, a gdybym tak spróbował przejść na dwumasę? Co sądzicie o skuteczności takiego rozwiązania?
Pozdrawiam Marcin

powolniak70

Początkujący
Punktów
0
Juź mam lekko podniesione, sterownik mam z delikatnym chipem, znacznie lepiej na nim auto ciągnie. Zastanawiam sie czy opóźnienie kata wtrysku ciut-ciut (mam 51) nie pomogłoby.. tylko straciłbym pewnie na mocy...

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
116
Jak zejdziesz do 48 to nie powinieneś za dużo odczuć , głównie od dołu delikatnie słabiej

powolniak70

Początkujący
Punktów
0
Witam ponownie, wielkie dzięki za rady - były pomocne
Może komuś przydadzą się moje ustawienia:
obroty 903 (miałem jednak 861)
kąt 48-51, trochę pływa?
dawkę ustawiłem na 3,4-3,6, miałem 2,8 i twardo pracował.
Teraz jest lepiej, drgania spod tyłka zniknęły, na otwartych drzwiach minimalne na krawędziach, na kierownicy już tylko mrowi i to delikatnie bardzo.
Pozdrawiam, biorę się teraz za turbinę- wyrwałem ori, może będzie szybciej wstawać niż regenerowana:)

Do góry Bottom