• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Drgania wibracje Honda CR-V 2.0 4x4

andrzej3000

Gaduła
Punktów
3
Miasto
małopolska
Witam , co może być do wymiany/naprawy

Honda CR-V2007R, 2.0 benz, 4WD, Automat

Wyczuwalne drgania podczas jazdy tak przy 60-70 km/h ale w zasadzie tylko przy bardzo niskich obrotach tj. ok. 1500obr/min
Drgania wyczuwalne tak jakby z przodu z prawej strony.

Auto było na SKP i na przeglądzie technicznym nie ma w zawieszeniu żadnych luzów, na wale też OK, poduszki skrzyni, silnika OK,

Podczas przyspieszania problem ustaje, tj. na wyższych obrotach nie ma tego problemu.
Silnik/Skrzynia w BDB stanie..skrzynia pracuje poprawnie.

Czytałem że to może przeguby wewnętrzne, czasami półoś lubi być do wymiany, można to jakoś zdiagnozować jeszcze ? Może coś innego jeszcze do sprawdzenia/kontroli ?

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
73
Tu raczej tak jak wspomniałeś ja bym sprawdził przeguby zewnętrzne i wewnętrzne, jak nie ma tam nic podejrzanego to sprawdź koła, wyważenie i najlepiej huntera czyli test drogowy samych kół, to taka rolka która naciska na koło podczas ważenia i sprawdza siłę bicia w Nm.

andrzej3000

Gaduła
Punktów
3
Miasto
małopolska
raczej koła nie, bo jak jadę 70km/h i 2500 obrotów to nic nie trzęsie, a jak jadę 70 km/h i 1300 obrotów to drgawek dostaje ...trzeba będzie faktycznie te przeguby sprawdzić.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6795
Miasto
Mazowieckie
Wyczuwalne drgania podczas jazdy
tak było w pajero. wszystko sprawdzone nie wiadomo o co chodzi.
niedawno się wyjaśniło, padła skrzynia biegów.

co do półosi to bierzesz w łape i patrzysz jaki ma luz, żadna filozfia.
jak półoś podejarzana to naprawa albo wymiana.

a co do kół, to nie jeden sie już zdziwił co się dzieje po zmianie kół z przodu na tył.

raczej koła nie, bo jak jadę 70km/h i 2500 obrotów to nic nie trzęsie, a jak jadę 70 km/h i 1300 obrotów to drgawek dostaje ...trzeba będzie faktycznie te przeguby sprawdzić.
a nie prościej najpierw te koła przełożyć?

Punktów
0
Punktów
0
Zgadza się konwerter się okazał do regeneracji, zrobione, złożone, sprzedane ;-)
Elegancko. Dasz znać ile taka przyjemność Cię kosztowała i gdzie taką regenerację przeprowadziłeś ? Zregenerowałeś i sprzedałeś ? :) Teraz to może by posłużył dłużej :)
Mnie też to chyba czeka niedługo, czasem występują te drgania. Najpierw zastosuje ten preparat ;)

andrzej3000

Gaduła
Punktów
3
Miasto
małopolska
600 zł netto....regeneracja + demontaż i montaż skrzyni + olej do skrzyni ale już ne pamiętam ile to ..też cośkoło 500-600zł , czyli 1200zł za całość..firmy gdzie robiłem nie powiem ,bo to mechanicy mi temat ogarniali. gdzieś koło nowego sącza, duża firma która takie rzeczy naprawia.
NIestety auto handlowe było , sprowadzone do sprzedania więc trzeba było to zrobić żeby klient nie zwrócił
Automatyczne połączenie postów:

600 zł netto....regeneracja + demontaż i montaż skrzyni + olej do skrzyni ale już ne pamiętam ile to ..też cośkoło 500-600zł , czyli 1200zł za całość..firmy gdzie robiłem nie powiem ,bo to mechanicy mi temat ogarniali. gdzieś koło nowego sącza, duża firma która takie rzeczy naprawia.
NIestety auto handlowe było , sprowadzone do sprzedania więc trzeba było to zrobić żeby klient nie zwrócił..moja strata, klienta zysk.

Do góry Bottom