1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Duże sprzęgło elektromagnetyczne

Dyskusja w 'Pozostałe' rozpoczęta przez użytkownika dvs269, 6-07 20.

1. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Ustka
    Witam. Muszę uzdrowić duże sprzęgło załączania sieczkarni w DDRowskim kombajnie zbożowym. Sprzęgło mniej więcej na zasadzie działania tego od załączania klimy w osobówce. Problem jest taki ,że wygniły takie płaskowniki sprężynowe co trzymają tarcze cierną , która jest przyciągana elektromagnesem do drugiej powierzchni płaskiej. Skąd najlepiej zamówić te płaskowniki ? Podejrzewam ,że albo trzeba kupić gotowce o określonym wymiarze ,albo określoną stal , którą trzeba obrobić a następnie zahartować . Podpowie ktoś jak się za to zabrać ?

2. Iredo

Iredo Uczestnik

Docenione treści:
    38
    A agroma nie ma przypadkiem takich czesci?
    Kiedyś do polskich i czeskich sprzętów było prawie wszystko za grosze.

3. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Ustka
    Na 99% nie do znalezienia w agromie i tym podobnych, w tych tematach mam rozeznanie.

4. gd_1985

gd_1985 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Radom
    Nazwa kombajnu?

5. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Ustka
    fortschritt e514.

6. gd_1985

gd_1985 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Radom
    Znajdz na internecie miejscowość Iłża znajomy tam wszystkie graty do tego kupuje

7. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Ustka
    Dzięki za info. Z tego co sprawdziłem samych blaszek nie ma jako części zamiennej .Całego sprzęgła też nie chce kupować , ze względu na wiek +- 30 lat , czyli wszystko zgnite jak u mnie. Z tego co mi podpowiedziano trzeba dorobić te blaszki z taśmy sprężynowej, szukam właśnie wykonawcy , albo przynajmniej dostawcy materiału u mnie w rejonie.