1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

E46 3.0d opiłki w filtrze oleju

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika pawlo1123, 29-07 20 o 21:53.

1. pawlo1123

pawlo1123 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witajcie
    Mam autko już 4 rok ale dopiero teraz zajrzałem do filtra oleju podczas wymiany oleju. Znalazłem dosłownie 4 opiłki kolor aluminium grubość włosa i moze z 2,3mm długości. Podczas wcześniejszych wymian nie oglądałem filtra tylko od razu wyrzucałem więc nie mam doświadczenia, czy to normalne ze może się jakiś pojawić czy mam się czym niepokoić? Tak poza tym nic się nie dzieje, ale zainteresowały mnie te opiłki. Autem zrobiłem osobiście trochę ponad 40 tys i ma obecnie 337tys co nie uważam dużo jak na ten motor

2. Radosny

Radosny Początkujący

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    Opole
    Za jakiś czas będzie,puk puk, kto tam? to ja panewka na korbie .u mnie jechało aż w pewnym momencie już nie było co ratować

3. Władek01

Władek01 Początkujący

Docenione treści:
    11
    niekoniecznie panewki. Z tego co kiedyś czytałem to panewki mają kolor złoty.Bardziej stawiałbym na wałek lub turbinę

4. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 262
    Miasto:
    Kaczory
    Łożysko turbiny nie jest z Alu.

5. pawlo1123

pawlo1123 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Mam zamiar zrobić 1000km i zmienić filtr jeszcze raz żeby zobaczyć czy są jakieś nowe opiłki. Lubię to auto i nie chciałbym się go pozbywac niepotrzebnie. A czy panewki przynajmniej na początku nie są w kolorze aluminium? Dużo tego nie było 3 może 4 dosłownie takie jakby włoski

6. Iredo

Iredo Uczestnik

Docenione treści:
    34
    Weź magnes to się dowiesz czy stal czy aluminium. Z panewek długich opiłków bym się raczej nie spodziewał.

7. Jarzi

Docenione treści:
    1 262
    Miasto:
    Kaczory
    Z reguły z panewek jest mielonka, ale widziałem już takie jakby płatki.

8. Władek01

Władek01 Początkujący

Docenione treści:
    11
    przecież turbina to nie tylko łożyka,a poza tym sam Pawlo pisał że chodzi o kolor aluminium,a nie aluminium.Wałek rozrządu przecież też nie jest z alu.

9. Jarzi

Docenione treści:
    1 262
    Miasto:
    Kaczory
    A która część turbiny ma bezpośredni kontakt z olejem?
    Walek rozrządu nie jest z Alu, ale w wielu silnikach wałek "jeździ" po aluminiowych gniazdach.

10. Władek01

Władek01 Początkujący

Docenione treści:
    11
    bardziej miałem na myśli wałek, gdzie mogło występować tarcie przez np. zbyt częste wyłączanie silnika od razu przez co turbina chodziła na sucho

11. vwvzzz

vwvzzz Początkujący

Docenione treści:
    7
    Miasto:
    Betonów
    Jedna jaskółka wiosny nie czyni, cztery opiłki nie zatrą silnika.

Tak dla porównania zobacz co tu znalazł po płukance Pan wazzup w sprawnym jeżdżacym silniku. I co? I nic, jeździ.