1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Elektromechanik aso propozycja

Dyskusja w 'Wolna strefa' rozpoczęta przez użytkownika mechanikwlkp, 20-10 18.

1. mechanikwlkp

mechanikwlkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam . Z racji ze dużo tu wyzeraczy mam kilka pytań .
    Jestem tu nowy , w zasadzie to mój pierwszy post , a wiec tak . Jestem z wykształcenia mechanikiem , ale w zasadzie w ostatnim czasie nie pracowałem w tym zawodzie . Doświadczenie mam około 4 letnie razem z przyuczeniem do zawody ( tak wiem ze to mało i jestem tego świadomy ) Natomiast złożył pare cv i serwis aso zaproponował mi taka to rzecz , ze wyszkolą mnie na elektromechanika , tutaj jest moje pytanie ponieważ zaproponowali mi na początek 2 tys netto i przyznam szczerze ze nie jest to dla mnie jakaś rewelacyjna wypłata (wiem ze nic prawie nie umiem elektromechaniki ) i stad moje pytanie na jakie wynagrodzenie mogę liczyć np w ciągu roku . Wiem ze to co oni mogą mówić to jedno a drugie okazuje się w praktyce , w zasadzie kobieta mi nie powiedziała ile mogę zarabiać bo mówi ze maja tylko jednego elektromechanika który pracuje około 15 lat i on zarabia około 4 tysięcy ( No ale to i tak nic mi nie mówi ponieważ wiem ze to jest rozliczane odprzerobu itd ) Jak wy to widzicie i co możecie mi doradzić czy warto podejmować tą prace i próbować swoich sił w elekteomechanice ?Aktualnie mam tez inna ofertę tyle ze jest to oferta na 3 zmiany i wynagrodzenie stałe w granicach 3.5 tys netto , no ale tam już raczej nie ma możliwości dorobienia i pensja będzie stała w miejscu .

2. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Pomorskie
    W ASO będziesz miał możliwość szkoleń, a wręcz obowiązek, ale pewnie dadzą lojalkę do podpisania.

Co Ci doradzić? Jeżeli chcesz to robić dla kasy, to odpuść. Żeby móc rządać podwyżki, będziesz musiał być opłacalny dla firmy. Nie będziesz opłacalny, jak nic nie medziesz umiał... A to kiedy się nauczysz zależy od Ciebie, ale na pewno nie będzie to pół roku czy rok, żeby móc zarabiać tyle co ten co tam siedzi 15 lat :)

mechanikwlkp lubi to.
  3. Kris.79

Kris.79 Uczestnik

Docenione treści:
    59
    Miasto:
    Toruń
    Zadaj sobie pytanie czy lubisz to robić.
    Jak nie czujesz zamiłowania, to po co jak masz możliwość mieć x2. A dorobić w branży i mieć klientów to najpierw umiejętności i doświadczenie, więc parę latek cierpliwości.

mechanikwlkp lubi to.
  4. mechanikwlkp

mechanikwlkp Nowy

Docenione treści:
    0
    No dokładnie , sam się zastanawiam bo teraz jakaś jest chęć tej nauki ale boje się ze to słomiany zapał . Nie liczyłem ze dostanę tak normalne odpowiedzi , świadczy to tylko o normalnych ludziach na tym forum ;)

Razy dwa nie , ale większe pieniądze ale tez są minusy ze praca w innej firmie jest w systemie 3 zmianowym .

A jak wyglądają te szkolenia w Aso nie będę ukrywał ze chodzi o Fiata , kierowniczka mówiła mi ze większość szkoleń będę miał przez internet a od czasu jakieś dni praktyczne (chociaż nie wiem czy to nie kit z tą praktyką poza serwisem ) .

5. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    jeśli będziesz lubił to robić, to jak najbardziej. Ten kierunek to przyszłość. podszkolisz się w aso, a potem możesz coś na własną rękę zacząć. jeśli wiedzę chłoniesz to widzę przed tobą świetlaną przyszłość. :)

Kris.79 i mechanikwlkp lubią to.
  6. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Pomorskie
    We fiacie akurat nie wiem, ale jak szkolenia online, to dostaniesz coś na zasadzie zeszytów do samodzielnego kształcenia pewnie. Wpisz sobie w Google np. z Audi czy vw (najłatwiej znaleźć) jak wyglądają i co w nich jest :)

Trochę minus z tymi online, bo nie licz na to, że ktoś przekaże Ci swoją wiedzę praktyczną (chyba, że ten pracownik z 15 letnim stażem okaże się super nauczycielem)

Kris.79 lubi to.
  7. mechanikwlkp

mechanikwlkp Nowy

Docenione treści:
    0
    No wlasnie , najbardziej boje się tego ze nic mnie nie naucza . A ja tam będę kwitł z 2 tys , i czekał . No bo wiadomo ze teoria teorią ale ktoś musi pokazać jak wyglada to w praktyce .
    Wiem ze w aso maja płacone od przerobu ale nie wiem jak to może wyglądać

8. mazi0000

mazi0000 Uczestnik

Docenione treści:
    17
    Miasto:
    Katowice
    Masz roboczogodzine np 20zł /h np. Wymiana klocków to jest 0,5 h czyli na wymianie klocków zarobisz 10 zł i jeszcze to tego dochodzą gwarancje. Np u mnie w pracy jak jest gwaracja to za diagnostyke nie płacą tylko za wymiane cześci , ogółem wszystko robią żeby jak najmniej zapłacić i to tego trzeba papiery wypełniać.

mechanikwlkp lubi to.
  9. mechanikwlkp

mechanikwlkp Nowy

Docenione treści:
    0
    Czyli podstawa + te roboczogodziny ?

10. piohol

piohol Uczestnik

Docenione treści:
    16
    Miasto:
    Kępno
    Widać, że młody jesteś. g...o umiesz a za to g...o nikt Ci kasy nie da. Wybacz szczerość.
    Jak chcesz zarobić nie mając wiedzy, to w mojej okolicy w zakładach stolarskich dobrze zarabiają ale trzeba zapie...ać na wyśrubowany akord.