• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Fabia 1,4 tdi BNM panewki

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
204
Miasto
Piaseczno
Witam. Mam pytanie czy w silniku jak wyżej 1,4tdi magiczne 3 cylindry bnm, można łatwo wymienić panewki wału korbowego i oporowe? Czy tam Trzeba wał wyciągać? Jakąś "drugą" miskę która jest łożyskowaniem wału jednocześnie? Jak to wygląda. Wymiana jest profilaktyczna, nie ma problemów z luzem czy błędem czujnika prędkości obrotowej... Pozdrawiam

botek

SuperMechanior
Punktów
79
A jaki ma przebieg samochód? Że taka profilaktyka potrzebna?

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
204
Miasto
Piaseczno
Na liczniku 142 tys.... Ale ja w licznik od dawna nie wierzę :)
Automatyczne połączenie postów:

Generalnie silniki mają zla opinie jeśli chodzi o panewki, podobno 150-200tys i szroty. Ja mam inne zdanie, olej co rok lub 15 tys dobrej marki i przyjeżdżają bez większych problemów 400-500, trochę tego serwisujemy i nigdy niebyli problemu z wałem korbowych. Ale opinie w necie robią swoje. Klient chciał wymienić dla świętego spokoju bo się oczytał dlatego zastanawiam się czy to temat szybko do ogarnięcia czy lepiej podzeiekowac... Czy to prawda że cały rozrząd, dolny łańcuch, wałek wyrównoważajacy miska.... I dopiero widać wał korbowy?

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom