• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Fabia 1-nie działająca dmuchawa

Punktów
0
Miasto
Bielawa
Witam i proszę o pomocną radę w rozwiązaniu problemu. Skoda Fabia rok prod.2004, poj.silnika 1198,00 ,40 kW. Nie działa mi wentylacja na żadnym biegu,Sprawdziłem bezpiecznik-otoczka bezpiecznika była stopiona ale bezpiecznik się nie przepalił i był nadal sprawny.Następnie sprawdziłem rezystor i stwierdziłem ,że był defekt-wymieniłem na nowy ale nadal wentylator nie działa.Kanały wentylacyjne i filtr kabinowy były czyste i drożne .Wykręciłem sam wentylator i wszystko wyczyściłem oraz nasmarowałem.Dalej lipa :( .Multimetrem sprawdziłem napięcie na kostce dochodzącej do silnika wentylatora i wskazało mi ,że napięcie jest ok.5V -nie wiem czy nie powinno być 12V. Myślę ,że może przekaźnik być uszkodzony ale nie wiem gdzie on się znajduje i jakie ma oznaczenie,bo znalazłem skrzynkę przekaźników pod kierownicą i są tam dwie sztuki 18 i 429 ale czy to jest to ?????? Być może jest inny problem,może ktoś coś poradzi.Aaaaa.... wentylator podpiełem pod zwykły domowy zasilacz 12v kręcił ale bardzo powoli ale to chyba wina natężenia prądu

Punktów
0
Miasto
Bielawa
Podpiełem na "krótko" wentylator do akumulatora i śmiga bez zastrzeżeń -więc stawiam ,że to będzie przekaźnik

ojek

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Węgrów
Sam piszesz że jest stopiona okolica bezpiecznika. O czym to świadczy,że się stapia ? Duży opór , czyli do dupy styk

Do góry Bottom