1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Fachowcy - poradźcie, podpowiedźcie, oszacujcie wartość samochodu

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Megaszrot, 22-05 20.

1. Megaszrot

Megaszrot Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    Niedawno w rozmowie pojawił się temat wartości samochodu. Na forum jest wielu fachowców od napraw mechanicznych, elektrycznych i wszelakich. Kilku też pewnie znajdzie się specjalistów od blacharki i lakiernictwa.

Nie znam na tyle realiów rynkowych, by ocenić ewentualny koszt napraw albo wartość w obecnym stanie. Chciałem poradzić się Was jako specjalistów ze swoich dziedzin. Chciałem poprosić o Waszą wycenę wartości starocia i przybliżony koszt przywrócenia mu pełnej sprawności. Ta staroć to Fiat 126p. Z tego co wiem ma ponad 30 lat, od 15 lat stoi w garażu i nawet nie był uruchomiony w tym czasie. Wiadomo że do wymiany jest akumulator, opony, filtr, olej, płyny .... . Co jeszcze? Układ hamulcowy trzeba odbudować na nowo?
    Drugie pytanie to ile taka ruina może być obecnie warta? 1000 zł?

2. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    880
    Miasto:
    Szczecin
    To zabytek może być w cenie. Jak się na to porywasz musisz mieć kasę.

3. slawek2007.28

slawek2007.28 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    397
    Miasto:
    Ostrołęka
    A może jeszcze jedno zero?

IMG_20200328_081919.jpg

4. Megaszrot

Megaszrot Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Warszawa
    To nie ten model. Stalowe felgi, nie alu z Cinquecento. Inne zderzaki, dzielona szyba w drzwiach.

Nie chcę się na to porywać. Właśnie dlatego powstał ten temat. Napisałem go z prośbą o wycenę jakim budżetem trzeba dysponować chcąc zapomniany od wielu lat samochód przywrócić do stanu używalności. Pewnie część z Was kiedyś naprawiała takie i może jeszcze pamięta co z całą pewnością trzeba będzie wymienić po tylu latach bezruchu. Liczyłem na konkrety, które pomogą w podjęciu decyzji co dalej z nim zrobić.

10 000 to wartość sprawnego, czy koszt za remont?

5. Mattii

Mattii Gaduła

Docenione treści:
    172
    Miasto:
    Maszewo
    Robie właśnie w124, jak się w 25k zamknie to będzie dobrze...

6. gd_1985

gd_1985 Uczestnik

Docenione treści:
    21
    Miasto:
    Radom
    30 lat tzn młodszy ode mnie nie warto tylko wąski chrom z kapliczką coś wart wg mnie to i tak tylko maluch