• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

[Fiesta mk 7 2011r] - Pukanie w kierownicy

stas_ko

Początkujący
Punktów
0
dzien dobry,
ja tylko z takim pytaniem bo do swojego mechanika prowadze dopiero auto po niedzieli .... a mi to spokoju nie daje.

posiadam Forda Fieste MK7 z 2011 roku, 1.4 16v.
Zauwazylem ze skrecajac kierownica slychac w niej gdzies wydaje mi sie pod plastikami jak by pukniecia gluche i jak by lekko wtedy cos przeskakiwalo, co to moze byc? Rowniez gdy stoi w miejsc i krece to sie dzieje. Jak jade powoli np na jedynce i krece lewo-prawo to tez.
Podobny dzwiek czasem mi sie wydaje ze dochodzi gdy nawali sniegu i wtedy krecisz kolami slychac taki specyficzny wtedy dzwiek przynajmniej z tym dzwiekiem mi sie to teraz kojarzy ;]

wydaje mi sie ze dzwiek idzie gdzies stad: 2276868900_1637607298.jpg

stas_ko

Początkujący
Punktów
0
Sworzen by dawal takie efekty dzwiekowe w tych miejscach?

Tez myslalem ze krzyzak od kolumny, tylko samego krzyzaka nie da sie w nich chyba wymienic, cala kolumne trzeba :/
niby smaruja te krzyzaki i cos to tam pomaga... ciekawe...

Ale ten sworzen tez troche mi dal do myslenia bo zauwazylem ze przy skrecaniu w prawo na nierownosci slychac cos jak od sworznia wlasnie, ale raczej to tylko przypade i nie niesie sie raczej na kiere?

nieldos

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
280
Miasto
Zachodniopomorskie
Sworzen by dawal takie efekty dzwiekowe w tych miejscach?

Tez myslalem ze krzyzak od kolumny, tylko samego krzyzaka nie da sie w nich chyba wymienic, cala kolumne trzeba :/
niby smaruja te krzyzaki i cos to tam pomaga... ciekawe...

Ale ten sworzen tez troche mi dal do myslenia bo zauwazylem ze przy skrecaniu w prawo na nierownosci slychac cos jak od sworznia wlasnie, ale raczej to tylko przypade i nie niesie sie raczej na kiere?
Dużo osób przyjeżdża po nie trafionej wymianie maglownicy takimi fiestami ale wszystko do dogłębnej weryfikacji... to jedynie podpowiedzi gdzie się skupić na szukaniu...

stas_ko

Początkujący
Punktów
0
auto nie mialo kolizji, ile kosztuje taka przyjemnosc wymiany tego walka? to sie psychiczine nastawie juz ;[

stas_ko

Początkujący
Punktów
0
Dobra wsadzilem glowe pod kiere, zdjalem plastik
Z moich obserwacji nie wiem czy slusznych, ale przy kreceniu kierownica na dole przy pedalach, jest krzyzak i walek, ten walek rusza sie gora dol w tulei gdy sie kreci,
No i wlasnie gdy krece to ten walek robi ruch lekki przeskok i slychac wtedy te gluche pukniecie, tak mi sie wydaje ze synchronizuje sie dzwiek z tym ruchem, bo widac tez taki jak by przeskok na tej czesci walka ruchomej na dole przy krzyzaku obok pedalow

luzow na kierze nie mam, myslalem aby to przesmarowac ale chyba nie da sie bo jak tam wpuszcze smar?
rowniez tez dzwiek wydaje sie gdy ruszam kierownica przy regulacji gora-dol i tam wtedy tez na tym walku sie porusza.

To miejsce na tym zdjeciu: https://i.postimg.cc/mgw0wFMz/20211125-104727-resized.jpg

stas_ko

Początkujący
Punktów
0
Nie moge polaczyc postow,

Reasumujac panowie, - pytanie czy na wałku tym małym polaczonym na dole z krzyzakiem przy pedalach i ktory wchodzi w wiekszą tuleje to czy na ich laczeniu (tuleja + rurka mala dolna) ma byc jaki kolwiek ruch góra-dół? Czy tam wszystko musi byc na sztywno? Bo jestem pewien, ze gdy podczas krecenia kierownica i pukniecia ta mala rurka w tulejce lekko sie rusza gora-dol i czasami rowniez skoczy lekko na boki dolny krzyzak i wtedy jest gluche pukniecie. Bo mnie zastanawia tez gdy wezme regulacje kierownicy odblokuje i zaczne ruszac nia gora i dol to tez na tym samym laczeniu malej rurki z tuleja rowniez ona sie tam rusza gora-dol lekko.

Tak jak na zdjeciu: https://i.postimg.cc/9VBZDwFt/20211125-104727-resized.jpg

stas_ko

Początkujący
Punktów
0
Hm dobrze, zlapalem jeszcze raz za krzyzak mnie wiecej tutaj: https://i.postimg.cc/8TZVQKwr/20211126-133553-resized.jpg
poruszalem do przodu i do tylu i krzyzak (walek?) tez ruszal sie do przodu i tylu i bylo nawet wtedy slychac troszke te gluche pukniecia jak przy kreceniu kierownica. Krzyzak nie trzyma?

ps. probwalem dokrecic srube krzyzaka dolnego, to ciagle krece i krece, az sie boje ze ukrece i przestalem dokrecac, co jest?

Ostatnia edycja:
Do góry Bottom