• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ford Fiesta 2010 - skrzypienie

kokowal

Początkujący
Punktów
0
Witam,

Zauwazylem ze w moim Fordzie Fiesta z 2010 roku (MK7), na malych czy duzych nierownosciach slychac w kabinie dobejagacy dzwiek skrzypienia z prawego tylnego kola, dzwiek jest metaliczny, jak starej sprezyny, po prostu skrzypienie, nie sa to stuki.

Wydaje mi sie ze dobiegaja stad -->> https://i.ibb.co/XbGKwTS/20211128-145516.jpg

Jak by skrzypialo mocowanie amortyzatora, czy co to moze byc? Jak zdiagnozowac sprawe w warunkach domowych? Na pewno ruszajac na boki auto, nic nie slychac.

Pozdrawiam

kokowal

Początkujący
Punktów
0
mowisz aby amor wyjac calkiem tak?

moze jest to powiazane z ostatnim myciem auta, rozchodzi sie o to, ze jezdze duzo po dzialce budowlanej, i strasznie ostatnio w roznych zaprawach (a to w kaluzy troche zaprawy, cementu czy gipsu) mialem ubrudzone auto tj. tylna belka felgi, nadkola itp. No i ostatnio go tak na myjce bezdotykowej wymylem, od spodu, przy kolach porzadnie, moze cos wyplukalem? smarowanie jakies czegos?

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
711
Miasto
Centrum Kraju
Mogło tak i być...spróbuj psiknać wd40 od spodu nadkola, tam w ten kielich tylko tam przedmuchnij z piachu czy tam z błota żeby w miarę czyste było...bo mówimy o tym obszarze gdzie zaznaczyłeś kółkiem na czerwono,tylko od drugiej strony...
A jeszcze lepiej jak byś zdjął koło i wizualnie swoim okiem popatrzył na amortyzator na sprężynę amora ,na łącznik stabilizatora na gumę drążka stabilizatora i ogólnie na wszystkie części ruchome w jakim są stanie jak to wygląda jak się zachowują podczas bujania tyłu....

Kiedyś przyjechała do mnie kobitka renowka i mówiła że jak z większą prędkością wjedzie w dziurę to jest charakterystyczne szuranie .....pół dnia mi zajęło zlokalizowanie że to gumy zatarły się w przednim stabilizatorze:)

Do góry Bottom