• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ford galaxy 2.0 140KM pobiera olej

Piotr.m

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Chyżowice
Witam mam taki problem zrobiłem remont silnika sąsiadowi ford galaxy 2.0 140km silnik AOWA silnik wyjęty remont zrobiony auto bierze olej ok zamówiłem pierścienie z primy założyłem na cylindrach widać jeszcze ślady po fabrycznym honowaniu ja tez zawsze honuje przed montarzem pierścieni. Ale wypalona klapka w kolektorze na drugim cylindrze i sporo nagaru na zaworach. Ale ok poszły nowe pierścienie nowy zestaw klapek troszkę pojezdzone około 150km przygazuwka jest ok nie ma białego dymu wcześniej po dodaniu gazu i puszczeniu pedału gazu puszczał chmurę białego dymu. Auto oddane sąsiad jezdzi pytam jak olej a mowi chodź sprawdziwmy No i oleju brak wycieków brak. I pytanie do was jak sprawdzic którędy bierze olej głowica też jest po remoncie nowe uszczelniacze planowanie itp.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2874
Witam mam taki problem zrobiłem remont silnika sąsiadowi ford galaxy 2.0 140km silnik AOWA silnik wyjęty remont zrobiony auto bierze olej ok zamówiłem pierścienie z primy założyłem na cylindrach widać jeszcze ślady po fabrycznym honowaniu ja tez zawsze honuje przed montarzem pierścieni. Ale wypalona klapka w kolektorze na drugim cylindrze i sporo nagaru na zaworach. Ale ok poszły nowe pierścienie nowy zestaw klapek troszkę pojezdzone około 150km przygazuwka jest ok nie ma białego dymu wcześniej po dodaniu gazu i puszczeniu pedału gazu puszczał chmurę białego dymu. Auto oddane sąsiad jezdzi pytam jak olej a mowi chodź sprawdziwmy No i oleju brak wycieków brak. I pytanie do was jak sprawdzic którędy bierze olej głowica też jest po remoncie nowe uszczelniacze planowanie itp.
A to przecież już znalazłeś rozwiązanie...:D

No i gdzieś ci spier... oliło 5 kuca mocy z motora...:D
ford galaxy 2.0 140km silnik AOWA
ford galaxy 2012r 2.0b 145km silnik AOWB :D

Radmor

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
402
Rozumiem że honowałeś cylindry i założyłeś nowe pierścienie . Czy oprócz wymiany pierścieni wymieniałeś inne części ?

Piotr.m

SuperMechanior
Punktów
11
Miasto
Chyżowice
Tak cylindry honowane przed założeniem nowych pierścieni. Co więcej nowego szpilki uszczelka głowicy olej.
Tak myslalem że był rozwiązany problem bo po zmianie pierścieni nie brał oleju jeździłem autem nie dymił nie puszczał bąka było ok teraz znowu kopci widzę to auto co dzień bo to sąsiada z naprzeciwka i widać jak ruszą biało z tyłu czyli dalej problem z dołem.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
2874
Czyli powrót do przyczyny pierwotnej awarii...:D
Nie wypowiadam się na temat wyrobów primy, bo ich nigdy nie używałem, ale już podstawowym minusem tychże wyrobów jest to, że są robione w PL... :D
Zawsze robiłem na Goetze i zero problemów...:D

Do góry Bottom