1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ford Kuga mk2 2013, błąd w PSCM - U2100:00-0A

Dyskusja w 'Diagnostyka' rozpoczęta przez użytkownika Marrioo, 14-10 20.

1. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Jak usunąć błąd w PSCM - U2100:00-0A. Powstał po zmianie mocy że 140 na 163KM. Jak wszedłem w ten moduł to jest on skonfigurowany następująco 730-01-01 0039.
    Opis po prawej stronie w Forscanie:

Kod: U2100 - Konfiguracja początkowa nieukończona

Status:
    - DTC obecny w czasie wydania polecenia
    - kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC

Moduł: sterujący układem wspomag. kierownicy

Zamrożone ramki:
    - OUTTMP: -40st.C - temperatura zewnętrzna odczytywana przez czujnik
    - DLA_SED_FDOB_PID: 245 - DL_SED_FDOB_PID.

2. blayders

blayders Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    Podkarpacie
    Jeśli chodzi ci o moduł PCM to mam złą wiadomość . Podczas flanhowania zginęło kilka wartości i dane w pamięci eeprom są uszkodzone . Musisz wgrać flash i eeprom od nowa .

3. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    A reset modułu forscanem by nie wystarczył.
    Czy jakimś innym programem trzeba to zrobić?

4. rch11

rch11 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    639
    Miasto:
    NS
    Dokładnie. wgraj od nowa wszystko do pcm i odczytaj forscanem kodowanie,później uzupełnisz braki.
    Miałem to samo z nawigacją, zaktualizowałem i pojawił sie błąd, na szczęście miałem odczytane kodowanie i tylko uzupełniłem jedną cyferkę i jest ok.
    W fordzie już tak jest.
    Najlepiej mieć kody z wszystkich sterowników, chyba że jest wszystko ori to zawsze można pobrać z netu

5. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Czy dobrze zrozumiałem.
    -robię reset modułu PCM
    -wchodzę w moduł PCM i naciskam strzałę Play
    -robię odczyt błędów i je kasuję
    - i to wszystko ?

6. blayders

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    Podkarpacie
    Musisz wgrać od nowa całe oprogramowanie PCM . Robiłeś już coś takiego czy dopiero uczysz obsługi interfejsu . Jeśli nie to sugeruje poprosić kogoś (o ile będzie taki chętny dzielić się wiedzą) by pokazał jak to zrobić . To był twój samochód czy klienta ? :)

7. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Powiem tak, samochód jest mój, rok temu jeden gość zmienił mi mapę silnika ze 140 na 163KM. Autko śmiga jak ta lala, żadnych błędów nie pokazuje na zegarach. W tym roku nabyłem zestaw do diagnostyki forda z programem forscan żeby wprowadzić sobie ryglowanie drzwi i bez żadnych problemów to zrobiłem zgodnie z filmikami na Youtube. I wtedy zauważyłem, że jest ten błąd i nie daje się go usunąć. Dlatego poruszam ten problem. Jak bym tego nie widział to bym tak sobie jeździł bo z samochodem nic się nie dzieje. Ale jeśli jest możliwość naprawienia tego, to proszę o poradę jak to zrobić forscanem. Czy wgranie oprogramowania PCM polega na resecie modułu PCM bo nigdy tego nie robiłem. W Internecie jest kilka filmów polecających wykonanie takiego resetu jak są jakieś błędy w danym module. Jak ktoś to robił i potwierdza takie procedury to proszę o poradę.

Ostatnio edytowano: 16-10 20
  8. blayders

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    Podkarpacie
    Napisze to dużymi literami : TO NIE JEST ŻADNE RESETOWNIE STEROWNIKA . TO JEST PONOWNE WGRYWANIE OPROGRAMOWANIA OD NOWA . Na necie tego nie znajdziesz a za darmo nikt ci tego nie zrobi , bo to jest skomplikowana operacja do której trzeba mieć wiedzę .

lukias lubi to.
  9. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Skomplikowana operacja to jest ale na otwartym sercu, a tu potrzeba komputera, programu interfejsu i odrobina wiedzy jak to zrobić. Ale widać pazerność ludzka jest większa niż życzliwość. Temat uważam za zakończony. Pozdrawiam.

10. blayders

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    Podkarpacie
    Jak zepsujesz parę komputerów żeby się tego nauczyć to w tedy też będziesz się cenił. Po drugie pewnie jeszcze ktoś ma ci za darmo dać pliki potrzebne do takiej operacji gdzie za dostęp do nich trzeba zapłacić .

11. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Żeby zepsuć parę komputerów to Ty faktycznie musisz mieć wiedzę.

12. blayders

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    Podkarpacie
    Pazerny to ty jesteś , bo nie chcesz dać komuś uczciwie zarobić . Pewnie chleb też sam pieczesz by ten zdzierca piekarz nie za zarobił . Pamiętaj jak ty komuś nie dasz zarobić to w końcu tobie tobie też nikt nie da zarobić .
    A co do psucia . Jak wiedzą nikt się nie dzieli to trzeba się uczyć na zasadzie prób i błędów . A te błędy czasem kosztują . Tak jak mój kolega od fordów jako pierwszy w Polsce znalazł sposób na przekodowanie najnowszego forda mondeo z lamp halogenowych na full matrix - by to osiągnąć poświecił jedne moduł komfortu . Może on też jest partaczem bez wiedzy .

PS.: Nikomu jeszcze na forum nie pomogłeś , ale sam byś chciał by wszyscy byli na twoje skinienie . Wykaż się to wtedy może ktoś ci pomoże w cięższych przypadkach .

13. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Chłopie, ja tylko zgłosiłem problem, który nic nie ma wspólnego ze sprawnością i działaniem samochodu, ale się pojawił i chciałem się czegoś na ten temat dowiedzieć. A Ty od razu że nie ma nic za darmo. Nie masz nic do powiedzenia to sieć cicho i się nie wcinaj. Widać teraz jaki z Ciebie diagnosta jak całymi dniami siedzisz w necie.

14. blayders

Docenione treści:
    173
    Miasto:
    Podkarpacie
    Z ciebie nie lepszy pracownik skoro cały dzień siedzisz na telefonie :) . A ja nie jestem diagnostą ani mechanikiem , ja zajmuje się naprawą elektroniki którą w głównej mierze naprawia uwaga .... przed komputerem . Nie oceniaj kogoś jak go nie znasz .
    Zgłosiłeś problem i chciałeś darmową instrukcje jak to naprawić . Niestety pan podejrzewam zwiedza nie wiele większą od ciebie przy chipowaniu użył plików z innego auta zamiast zapłacić 40-80 euro za dostęp do serwera forda i wgrać dedykowane pod numer vin twojego samochodu . Tak się kończy tanie podnoszenie mocy . I ty chcesz odbudować oprogramowania sterownika silnika , nie umiejąc zrobić o wiele prostszej rzeczy jak wgranie mapy podnoszącej moc silnika .

15. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    Chłopie, mam czas bo jestem w takim wieku, że nie muszę już pracować. A tak dla twojej informacji, to ford ma wgrane już fabrycznie kilka map silnika i tylko w zależności od potrzeb przypisana jest jedna z nich. Kończę z Tobą ten dialog, naprawiaj sobie dalej tą "elektronikę " przed komputerem. Drugi Bill Gates się znalazł na Podkarpaciu. Gratuluję.

16. Diagbox10

Diagbox10 -*-*-

Docenione treści:
    1 026
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Jak kontrolka błędu się nie zaświeca i silnik ma moc to po jakiego chu..a tworzysz problem?

17. Marrioo

Marrioo Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Sopot
    I to jest konkretna podpowiedź. A nie jak tamten pisze mi tu o chlebie i wiedzy. Pozdrawiam