• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ford Mondeo Mk3 Nieznany zgrzyt

NowyTyp1

Nowy
Punktów
0
Witam , posiadam Forda Mondeo mk3 z 2004 r silnik 1.8 SCI 130km Benzyna . Od jakiegoś czasu gdy zaczynam jazdę i zmieniam z 2 na 3 bieg słyszę zaraz po zmianie biegu zgrzyt . I nie zdarza on się już później podczas jazdy dopóki nie zgaszę auta i na nowo go nie zapalę . I nie ważne jak długo później mogę nim jeździć do póki nie zgaszę i odpalę kolejny raz to auto nie zazgrzyta . Zgrzyt dobiega tak bardziej od strony pasażera . Kiedyś jechałem nim bardzo powoli i nie wrzuciłem 3 biegu tylko jechałem na 2 i trochę mu przycisnąłem tak do prawie 3 tysięcy obrotów i też zazgrzytał a jechałem na 2 . Czy ktoś z was spotkał się już z takim problemem ?

Radmor

SuperMechanior
Punktów
349
Witam , posiadam Forda Mondeo mk3 z 2004 r silnik 1.8 SCI 130km Benzyna . Od jakiegoś czasu gdy zaczynam jazdę i zmieniam z 2 na 3 bieg słyszę zaraz po zmianie biegu zgrzyt . I nie zdarza on się już później podczas jazdy dopóki nie zgaszę auta i na nowo go nie zapalę . I nie ważne jak długo później mogę nim jeździć do póki nie zgaszę i odpalę kolejny raz to auto nie zazgrzyta . Zgrzyt dobiega tak bardziej od strony pasażera . Kiedyś jechałem nim bardzo powoli i nie wrzuciłem 3 biegu tylko jechałem na 2 i trochę mu przycisnąłem tak do prawie 3 tysięcy obrotów i też zazgrzytał a jechałem na 2 . Czy ktoś z was spotkał się już z takim problemem ?
Czy mógł byś z tym zgrzytem udać się do najbliższego warsztatu ...tam powinieneś otrzymać odpowiedż na nurtujące Ciebie pytanie . Tu w komputerach wielu Kolegów tego zgrzytu nie słychać ..więc trudno jest precyzyjnie doradzić !

NowyTyp1

Nowy
Punktów
0
Byłem w różnych warsztatach i nie są w stanie określić od czego to może być . A zgrzyt jest taki jak byś bez sprzęgła wrzucał bieg

Komornik

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
292
Nie czytałem całego tematu ale widocznie synchronizator

a nie teraz doczytałem. Może jakies koło zębate się przemieszcza miałem tak ze odkręciła się śruba i suwalo się czasem powodując zgrzyt kiedy haczyko

Do góry Bottom