• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ford Tourneo Custom wymiana pompy ABS

Radzio918

Gaduła
Punktów
3
Cześć.
Mam uszkodzony sterownik ABS/ESP (brak komunikacji w aucie i na stole). Zasilania, masy, CAN - sprawdzone wszystko jest. Wiem, że jak wymienię pompę na inną to trzeba ją zakodować. I tu rodzą się dwa pytania . Czy można używaną pompę zakodować przez forscan ? Czy pompa musi być nowa i tylko FDRS przez passthru ?
Pozdro.

Styber

Bywalec
Punktów
16
Czy można używaną pompę zakodować przez forscan ? Czy pompa musi być nowa i tylko FDRS przez passthru ?
O Forscanie zapomnij. Ogarnia roczniki do maks 2010.
Pompa może być używana. Nie musi być FDRS. Można zakodować też IDSem, tylko potrzebujesz login dealerski.

Radzio918

Gaduła
Punktów
3
O Forscanie zapomnij. Ogarnia roczniki do maks 2010.
Pompa może być używana. Nie musi być FDRS. Można zakodować też IDSem, tylko potrzebujesz login dealerski.
Coś mi się kiedyś obiło o uszy, że w fordzie ABS jest traktowany jako moduł bezpieczeństwa i nawet programowanie online jest trudne przez niezależny serwis. Czy to prawda ?
Automatyczne połączenie postów:

Poza tym będę chciał to zrobić przez frds po passthru bo nie mam ids.

autoserwisgd

Gaduła
Punktów
10
Tak ale musisz miec konto dealera ford. Zwykle konto dostepu nie wystarczy do immo

Skad jestes?

autoserwisgd

Gaduła
Punktów
10
To za daleko masz do mnie... chyba bedziesz musial poszukac kogos w swojej okolicy.

Radzio918

Gaduła
Punktów
3
Walczę dalej z pompą ABS. Wykupiłem dostęp do frds ale potrzebne jest jakieś konto nastf. Ktoś wie może jak się tam zalogować albo jest mi wstanie pomoc online ? Nie mogę zrobić klona starej pompy bo umarła i nie mam z nią w ogóle komunikacji w aucie czy na stole. ... Is dead :)

Załączniki

• IMG_20220722_154258.jpg
    IMG_20220722_154258.jpg
    927,5 KB · Wyświetleń: 13
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2373
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
Korzystałem z FRDS i nigdy takiego komunikatu nie widziałem. Może konto zarejetrowałeś jako nie warsztat? Jeżeli tak to albo zmień profil i o ile jest taka możliwosć albo rejestruj nowe jako specjalista od wszystkiego.

autoserwisgd

Gaduła
Punktów
10
No pisalem ze musisz miec konto serwisowe

Na zwyklym koncie nie zrobisz nic zwiazanego z immo

Styber

Bywalec
Punktów
16
Takie konto(NASTF) można zdobyć chyba tylko w USA.
W EU potrzebny jest login dealerski:

...albo pomoc kogoś kto taki dostęp posiada.
(na PW podsyłam Ci kontakt do takiej osoby)

Radzio918

Gaduła
Punktów
3
Korzystałem z FRDS i nigdy takiego komunikatu nie widziałem. Może konto zarejetrowałeś jako nie warsztat? Jeżeli tak to albo zmień profil i o ile jest taka możliwosć albo rejestruj nowe jako specjalista od wszystkiego.
Konto zarejestrowałem jako niezależny serwis, więc nie wiem. Mogę założyć nowe konto jako konto dealerskie ale nie sądzę żeby to było takie proste. A ty masz konto dealerskie ?

Radzio918

Gaduła
Punktów
3
Dobra udało się. Dziękuję wszystkim za pomoc w szczególności użytkownikowi Styber za namiar do człowieka co ogarnął to FDRS przez online kontem dilerskim. Inaczej nie ma opcji.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.

Do góry Bottom