1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Głośne stuki z prawej strony Volvo V50 T5 2005

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Robson119, 12-10 17.

1. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Drodzy użytkownicy mam mega problem ze swoim Volvo a mianowicie słyszalne sa głośne stuki wręcz walenie z prawej przedniej strony samochodu. Dzieje sie tak gdy skręcę w prawo i dodam gwałtowniej gazu jak i przy jeździe na wprost po wciśnięciu gwałtownie pedału przyspieszenia. Sprawdzałem samochód na stacji diagnostycznej i nic nie wykazało. Przy jeździe po dziurach bez gazu nic nie słychać, gdy skręcam w prawo lub lewo bez gazu nic nie słuchać. Mam problem bo diagnoza padła na przegub zewnętrzny prawy i wewnętrzny prawy. Wyciągnąłem obie półosie gdzie 2 fachowców stwierdziło ze wszystkie przeguby sa idealne (były rozbierane). Wymieniłem łączniki drążka stabilizatora, górne mocowanie prawego amortyzatora (łożysko) oraz tylne tuleje na przednich wahaczach. Samochód był u 2 mechaników i juz nie mam pojęcia co to jest a szkoda pieniędzy na wymianę części które sa dobre. A wali tak jak by miało sie cos urwać. :(

2. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    WWA
    A jak to sobie wyobrażasz, że ktoś ci te stuki ustali przez neta po twoim opisie?:eek::bored: Jedz do kogoś kumatego, bo to trzeba zbadać manualnie. Leczysz też się zdalnie?:shifty:

3. pawel2296

pawel2296 Uczestnik

Docenione treści:
    46
    Ja nie wiem już było tu tyle takich tematów i w każdym się tłumaczyło że nie da się postawić diagnozy przez internet, a Ci dalej swoje. . .
    Mi się wydaję że juz nie nauczysz tego ludu, a później wielkie pretensje do użytkowników że hejtują, zamiast pomóc, a ja się pytam jak my mamy pomóc?

WOODOO lubi to.
  4. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    WWA
    Ja też nie wiem , ale może autor wie jak...:rolleyes::p:D

5. GregorPassatCc

GregorPassatCc Uczestnik

Docenione treści:
    11
    jakie masz opony zalożone w aucie??miałem podobnie u siebie-jak skrecałem np. w lewo na skrzyżowaniu lub jazda na wprost i chcialem szybciej ruszyc tak konkretnie z piskiem bo był duży ruch to zaczynało sie "buksowanie"kół i straszne walenie....tak jak by kolo "odbijalo" sie od asfaltu nie mogac złapac "rytmu ":) i miało sie coś zaraz urwać(czasem bałem sie mocniej gazu dodać:))i o dziwo zawsze było to od strony pasażera.dodam ze miałem opony sport 245/35 R18 nadygane i twarde jak kamien....po zmianie opon na bardziej komfortowe:) wyższy profil itd problem ustal...być moze wina lezy po stronie opon albo i gdzie indziej:))powodów może być wiele...warto podskoczyc do dobrego mechaniora:)

Ostatnio edytowano: 12-10 17
  6. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Jak ruszam gwałtownie to nie zrywam przyczepności. Wszystkie te objawy wskazywałby na przegub ale to nie jest to. Opony sa 3 letnie i wszystko z nimi jest Ok wiec odpadają. Wydaje mi sie ze cos moze być z napędem. Moze mechanizm różnicowy w skrzyni :/ ale dźwięk dochodzi z prawej przedniej strony. A łożysko mogło by tak tłuc. Juz nie mam pojęcia. A mechanicy wszystko po kolei by wymieniali. Sprawdzałem sam osobiście wszystko i nawet trawers zrzucałem i nic. Wszystkie śruby dokręcone. A jak skręcam w prawo i wali to powinien być lewy przegub ale wali z prawej ehh

7. pawel2296

pawel2296 Uczestnik

Docenione treści:
    46
    A w jakiej szkole tak uczą?

8. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Zawsze tak jest ze jak skręcasz w prawo i strzela przegub to bedzie lewy zewnętrzny i na odwrót

9. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    242
    Miasto:
    słodków i okolice
    oj, nie zawsze, jedyne co zawsze to cocacola ;)

10. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Cocacola do whisky. ;) jutro jade do gościa co sprawdzał mi półosie. Nie wiem moze cos wymysli. Mowi ze musi być zawieszenie a ja mowię ze cos z napędem bo tylko przy dodawaniu gazu pojawiają sie stuki

11. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Problem rozwiązany tzn zlokalizowany przeze mnie. 2h na kanale i wszystko jasne. Dziwi mnie tylko ze w 3 warsztatach był samochód i nie doszli do tego. Pomijam stacje diagnostyczne bo byłem 2 razy ale to nie miało prawa wyjść u nich

12. pawel2296

pawel2296 Uczestnik

Docenione treści:
    46
    A napiszesz łaskawie w czym tkwi problem czy jednak pozostawisz to dla siebie i nie podzielisz się tą wiedzą?

13. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    WWA
    Nie wiadomo...:rolleyes: na razie to stwarza otoczkę tajemniczości...:cool::D

14. GregorPassatCc

GregorPassatCc Uczestnik

Docenione treści:
    11
    dokładnie kolega pozostawia nas w niecierpliwosci:)))) ale warto by bylo wiedzieć co to za przyczyna, może komuś innemu z podobnym problemem by ta odpowiedź pomogła....:)

15. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    242
    Miasto:
    słodków i okolice
    to tak jak do wina
    chateau la tour du pin grand cru classe dosypać cukru, bo jest zbyt wytrawne :D
    albo raczej, " nie wiedzieli, sam doszedłem, po chu.... się rejestrowałem. mechanicy za 3 grosze, niech się sami domyślą, nie będę się dzielił swoją wielką wiedzą za darmo" :cool:

WOODOO lubi to.
  16. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Oto cały sprawca uderzeń :) poduszka silnika Górnego mocowania. Uznałem ze jeżeli najbardziej sa słyszalne uderzenia gdy koła sa skręcone w prawo podczas przyspieszania to zrobiłem tak hamulec nożny, kolacskrecone w prawo i ruch samym sprzęgłem (szybkie odpuszczenie i wciśnięcie tak żeby nie zgasł silnik) i co :D piękne uderzenia rozchodzące sie po całej budzie - nie do określenia z środka samochodu. Po podniesieniu maski ewidentnie stuk dochodził z poduszki przedstawionej na obrazku. Kedy fizycznie ja wykręciłem to dopiero zauważyłem jej stopni zniszczenia omg. Jasne ze sie z wami podzielę tylko najlepsze zawsze jest to ze każdy ma to w dupie i nikt nie potrafi pomoc doradzić chociażby wskazać jakiś element do którego można by było zajrzeć. Każdy pisze ze „czego oczekujesz” itp. Pany skupić sie i pomagać

17. WOODOO

WOODOO Bywalec

Docenione treści:
    205
    Miasto:
    WWA
    A jak ci ktoś przez internet ma wskazać element który stuka?:shifty: Przecież to ty jesteś przy aucie.... co nie?:bored:
    A oczekujesz tego: fot-corbis-archiwum-autora-1199_l.jpg ???:rolleyes:
    Jak sam piszesz byłeś u tylu fachmanów i nic nie znalezli.
    Chyba że nie byłeś?:rolleyes: A cały twój opis to fikcja literacka:cool:
    A zdjęcia nowej poduszki to każdy ci może wkleić- wklej zdjęcia tej uszkodzonej to pogadamy o djagnozie:bored:

18. Robson119

Robson119 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Czestochowa
    Stary co Ty piszesz jaka fikcja :) nie mam czasu na takie rzeczy i nie mam 5 lat. Jasne ze wstawię