• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Golf 4 1.6 sr UPG

Franekmoto

Początkujący
Punktów
0
Witam,
Tak jak w temacie problem dotyczy uszkodzonej uszczelki pod głowicą, w samochodzie ubywa płynu chłodniczego pod korkiem robi się majonez, dymi na biało przybywa oleju silnikowego, znalazłem kompletną głowicę w bardzo dobrym stanie, której koszt jest dużo tańszy od regeneracji i planowania mojej głowicy czy zatem warto?

Piotr_Ł

Bywalec
Punktów
9
Miasto
Lublin
Planowanie głowicy kosztuje do 100zl sprawdzenie szczelności też koło 100zl. Używaną głowice także trzeba planować. Chyba że chcesz sprawdzić czy jest prosta i będzie taką montować.

Franekmoto

Początkujący
Punktów
0
Czyli bardziej opłaca się zregenerować starą głowice?
Nie znam się na mechanice, ale pewien mechanik powiedział że lepiej kupić goły słupek i zmienić, bo jeśli w moim silniku występują takie objawy jak przybywanie oleju silnikowego to silnik nie jest w dobrej kondycji.
Ogólnie silnik chodzi równo, cicho ma moc

Franekmoto

Początkujący
Punktów
0
Od razu zrob pierścienie olejowe bo na bank po zrobieniu głowicy bedzie tragedia

Czyli lepiej iść w kierunku planowania swojej głowicy i przy okazji wymienić te pierścienie? Myślałem nad wymianą silnika, ale ładnie pali nie ma jakichś większych problemów tylko ta uszczelka i te wszystkie objawy a najbardziej mnie właśnie martwi ten podwyższony stan oleju

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
Przed rwaniem tej głowicy zrób ja ciebie prosze...ciśnienie sprezania na zimnym, na ciepłym zrób porównanie i na sam koniec próbę olejową..

botek

Bywalec
Punktów
19
Nas Pan uczy że sama wymiana pierścieni to jak zmiana majtek bez mycia jaj.

Do góry Bottom