• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Golf 5 1.6 mpi dziwny objaw na 5 biegu

Marczyk

Bywalec
Punktów
2
Golf 5 2004 1.6BGU 102km manual
Silnik nie chce się rozpędzać na 5 biegu. Na 5tce ma moc tylko wtedy gdy nie zdejmiemy nogi z gazu (cały czas wciskając gaz niezależnie w jakim stopniu od momentu wrzucenia z czwórki na piątkę). Jeżeli na piątce zdejmiemy nogę z gazu i ponownie naciśniemy gaz auto nie chce jechać, ledwo się rozpędza. Można ten defekt zniwelować tylko poprzez wrzucenie i zasprzęglenie czwórki (trzeba zasprzeglić) i ponownie wbicie piątki, wtedy auto znów jedzie normalnie do momentu całkowitego odjęcia gazu, po ponownym naciśnięciu gazu znowu muł. Gdy ma muła pali Ok 3-4l więcej niż normalnie tak jakby miał większe obciążenie. Bez muła rozpędza się do ok. 180kmh, przy tej prędkości odejmując gaz i naciskając ponownie do końca gaz zwalniamy do ok.140-150 z charakterystycznym „buczeniem”, jest to całkiem inny dźwięk niż normalne dodanie gazu bez muła. Tym samym silnikiem (po kodzie BGU) w a3 jechałem 200 nigdy takiego problemu nie było przez moje przejechane 150tys (przy kupnie miał 200). Golf gdy ma muła nie wiem czy pojedzie więcej jak 120.
Problem na dwóch paliwach, przed instalacja LPG było to samo, także to nie LPG.

Wymienione/sprawdzone:

-Cały układ zapłonowy renomowanych marek. Świece irydowe, kable zapłonowe, cewka nowe. Wymiana uszczelek kolektora dolotowego.
-Diagnostyka silnika przez komputer bez jeżdżenia na 5 biegu. Parametry w normach.
-Kontrola układu wydechowego pod kątem przepustowości/zapchania. Nawet wycięcie kata, wspawanie strumienicy.
-Kontrola ciśnienia w cylindrach, wszystkie 11-12b
-Sprawdzony pedał gazu

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
370
Ma skrzynia jakis czujnik biegu czy coś?

Marczyk

Bywalec
Punktów
2
Czujnik wstecznego standardowo a osobny jakiś czujnik biegów nie ma
Automatyczne połączenie postów:

Pokusic się o jazdę na podnośniku w pełnym zakresie obrotów ?

Marczyk

Bywalec
Punktów
2
Które grupy tutaj najlepiej zrobić jeśli chodzi o logi dynamiczne w tym silniku ? Przeplywki nie ma

michal_michal

Uczestnik
Punktów
2
Miasto
Mielec
Skrzynia biegów po regeneracji? wymianie? Walczyłem kiedyś z podobnymi objawami w golfie V 1.6 mpi. Po regeneracji skrzyni nie zgadzały się obroty z prędkością pojazdu i sterownik ograniczał moc. Odpiąłem czujnik sprzęgła przy pompie i wykodowałem VCDS tempomat i po usterce. Na początek wyciąg bezpiecznik ABS i zobacz czy dalej to samo.

Marczyk

Bywalec
Punktów
2
Wiesz co też pomyślałem o skrzyni w pewnym momencie muszę spojrzeć na jej kod może była wymieniana ,ogólnie znajomy walczy z tym od kupna pojazdu był u kilku mechaników wszyscy polegli ale spróbuję rzeczywiście z tą skrzynią aha błąd jest jeden tylko od pompy Sai ona raczej nie obcinała by mocy na 5 biegu

Marczyk

Bywalec
Punktów
2
Dzisiaj będę próbował z odpietym czujnikiem sprzęgła

Do góry Bottom