• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Golf 5 1.9 tdi

Mati234

Początkujący
Punktów
0
Witam.
Od paru dni mam dziwne stuki na zimnym silniku czyli jak odpalam po postoju lecz jak przejadę kawałek to stuki ustają i pytanie jest jakie mogą być tego przyczyny oczywiście dodam że silnik 1.9 tdi BLS 105 z usuniętym dpf.

piasek99

Uczestnik
Punktów
1
to jest powszechny problem silnika 1.9 TDI, policz ile razy ci Stuknie aż przestanie i podaj nam liczbę, to sprawdziany w bazie kodów stuknięć

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
430
Dwumasa. Możesz brać się za rozbieranie. Chyba ze w tym silniku nie ma, ale mamy podobny temat już na forum.

Mati234

Początkujący
Punktów
0
W tym problem że ja silnik już wymieniałem i dwumas był w dobrym stanie
Automatyczne połączenie postów:

Po 2 jakby to był dwumas to jakbym wcisnął sprzęgło to by przestało a to nadał stuka nawet z wciśniętym sprzęgłem

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
430
W tym problem że ja silnik już wymieniałem i dwumas był w dobrym stanie
jak kupujesz nowy to nie wiesz czy jest w dobrym stanie, ale to już pomijając bo to jedna tylko wielu rzeczy co robić może stuk stuk

Mati234

Początkujący
Punktów
0
Wiem właśnie ale wszystko jest tak jak powinno być jak się zagrzeje a jak go odpale na zimnym czy po dłuższym postoju to robi stuk puk

Fryderiq

SuperMechanior
Punktów
40
Miasto
.
Skoro na tyle ogarniasz temat żeby motor samemu wymienić to osłuchaj go skąd dochodzą stuki- przynajmniej na tyle czy to góra czy dół silnika czy też osprzęt.

Mati234

Początkujący
Punktów
0
Jak odkręciłem korek olejowy to słychać tak jakby od góry ale wiadomo że też może przenosić się z dołu a ostatnio zmieniałem pompę vacum bo strasznie lało to możliwe że to pompowtryski

Dodam też że mam 3 świece żarowe spalone i teraz pytanie czy to może być przez te świece

To jest wymieniacz - on nie ma pojęcia ani o budowie, ani zasadzie działania silnika...:D
Troszkę się znam

Fryderiq

SuperMechanior
Punktów
40
Miasto
.
Pytając czy przez świece silnik może klepać to faktycznie znasz się tylko "troszkę".
Jak Ci klepie po okręceniu korka do pokrywa do zwalenia, do weryfikacji ustawienie pompowtrysków stan wałka i hydraulików.
W sumie elementarz tego silnika.

Mati234

Początkujący
Punktów
0
Chodzi mi o to czy mają jakiś tam wpływ na to bo dziś tak jeździłem i w ogóle nie stukało ani na zimnym ani na ciepłym a wczoraj stukało na zimnym silniku więc to mnie dziwi że raz stuka raz nie

Mati234

Początkujący
Punktów
0
Wczoraj jeździłem i nic nie stukało dziś się tylko na chwilkę odezwało i tyle więc dla mnie to dziwne

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
430
Ok, czyli nie da się na 100 % powiedzieć bez diagnostyki. To może chociaż powie pan czy to drogo może być? Bo wydaje mi się ze to pewnie jakas pierdoła będzie. Wie pan bo on wcześniej dobrze jeździł.
Haha

Do góry Bottom