• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Golf 5- Pokazująca się rdza

Lutro23

Nowy
Punktów
0
Witam.

Chciałem porobić zaprawki i usunąć pokazującą się rdzę na samochodzie a dokładniej na nadkolu, klapie bagażnika i na tylnych progach. I teraz pytanie do was co polecacie dobrego żeby spowolnić tą korozję?

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
613
Miasto
Centrum Kraju
Tego dziada tzw rudego niczym nie spowolnisz...wycinanie wspawywanie i dobre zabezpieczenie epoksyd czy inne cuda.
Tak wyczyscic ino zamazac to jeszcze gorzej a i tak wyjdzie po zimie.

pawel2406

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1448
Miasto
łódź
stara dobra minia okrętowa inaczej farba tlenkowa -wiem działa śmierdzi ale działa;)
zapytaj taty :D:D:D:D

albo kupić audi z alu..i nie bedzie tego rudego dziada bedzie białe dziadostwo:D:D:D:D:D

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
613
Miasto
Centrum Kraju
Tak i na to zaciągnac jeszcze bitexu i prysnąć pod kolor ...wytrzyma:)

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
613
Miasto
Centrum Kraju
Moze być ale walek musi byc zrobiony z butelki po wódce:D

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
613
Miasto
Centrum Kraju
A jak by to neutralizatorem rdzy potraktowal? Duda w 101 napraw na tvn turbo kiedys to zachwalal.

pawel2406

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1448
Miasto
łódź
a tak serio -teraz tyle tego i wszystko jednakowe ceny straszne a wielkie G....
kiedyś jak pamietam gazami sie spawało i minia i to naprawde działało a dziś ? klientowi progi wstawiali dwa lata temu niby podklady anty i bog wie co jeszcze a rdza jak ujjjj

Lutro23

Nowy
Punktów
0
To wiadomo ale lepiej coś zadziałać z tym niż nic nie robić. A też nie chcę robić tego po chu** i byle czym, dlatego się pytam. Zastanawiałem się czy nie jest lepsze chlorokauczuk-podkład, niż te podkłady samochodowe antykorozyjne . Bo z tego co widzę żaden się nie spisuje.

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
613
Miasto
Centrum Kraju
a tak serio -teraz tyle tego i wszystko jednakowe ceny straszne a wielkie G....
kiedyś jak pamietam gazami sie spawało i minia i to naprawde działało a dziś ? klientowi progi wstawiali dwa lata temu niby podklady anty i bog wie co jeszcze a rdza jak ujjjj

Wszystko dobrze ino chłopaki moze przegrzali materiał.
Co do tych cuda wiankow swięto racja...

Ta minia to tak nie denaturatem zalatuje??

Radmor

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
358
I teraz pytanie do was co polecacie dobrego żeby spowolnić tą korozję?
...np.taka kolejność >>>Epoxy Bruno lub R-Stop,,szpachlówka alu,,podkład epoksydowy ,,podkład akrylowy ,,lakier ! Polecam Tobie niemalże w każdym takim przypadku stosowanie neutralizatora korozji na bazie epoksydu oraz podkładu epoksydowego .Widziałem również taką kolejność >>neutralizator rdzy (typu cortanin)..podkład epoksydowy ..szpachlówka ..lakier ! Wiem że kilka lat wytrzymało .W.g. mnie Cortanin nie jest zbyt dobry .

Muminek

SuperMechanior
Punktów
46
To wiadomo ale lepiej coś zadziałać z tym niż nic nie robić. A też nie chcę robić tego po chu** i byle czym, dlatego się pytam. Zastanawiałem się czy nie jest lepsze chlorokauczuk-podkład, niż te podkłady samochodowe antykorozyjne . Bo z tego co widzę żaden się nie spisuje.
jest takie powiedzenie - rudego z imprezy nie wygonisz- i to doskonale definiuje w/w problem , jeśli chodzi o opóźnienie korozji to najpierw trzeba max dużo tego dziadostwa usunąć z auta(mechanicznie np) potem inhibitor rdzy(cortanin czy jakoś się to nazywało albo inne o takich właściwościach) podkład antykorozyjny(ponoc się związuje z rdzą) podkład akryl, szpachla jeśli trzeba, podkłąd akryl, kolor, klar(lak.bezbarwny)wnęki polecam zakleić/zamalować chociaż tzw bitexem( coraz częściej na wnęki nadkoli stosuje się tzw raptora/cobrę ale to już parę pln droższe)

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
613
Miasto
Centrum Kraju
Ha to ja wam opowiem...czym bardziej zrudziały dach to piwnica zawsze mokra...

Do góry Bottom