1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Golf IV 1.9 TDI 2000r Problem z centralnym zamkiem

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika LionC, 9-06 18.

1. LionC

LionC Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam
    Znalazłem dzisiaj czas na zamontowanie sterownika centralnego zamka firmy RTX w moim golfie i ku rozczarowaniu drzwi kierowcy nie reagują na pilota, problem ten występował również z sterowania na drzwiach znajdującego się obok sterowania szybami, pozostałe drzwi się zamykają i otwierają z pilota. W ubiegłą sobotę wymieniłem całą wkładkę centralnego w drzwiach kierowcy i zamyka i otwiera wszystkie drzwi wraz z domykaniem szyb.
    Przepatrzyłem kable miernikiem od kostki w lewym progu do kostki obok silniczka szyb i od tej kostki do kostki obok zamka, wszystkie przewody są sprawne.
    Czy jest ktoś w stanie nakierować mnie gdzie szukać problemu?

Z góry dziękuję za chęci:)

2. melas

melas Początkujący

Docenione treści:
    6
    Miasto:
    WRZEŚNIA
    W zamku. Wymień go na nowy i po problemie.

3. LionC

LionC Nowy

Docenione treści:
    0
    Pisałem w temacie że zamek wymieniony na nowy tydzień temu.

4. Markson43

Markson43 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Rzeszów
    Co to u ciebie znaczy..wkładkę centralnego w drzwiach kierowcy.Co dokładnie.

5. LionC

LionC Nowy

Docenione treści:
    0
    Wymieniłem mechanizm centralnego zamka(nie wkładkę z kluczykiem). Był wcześniej problem z otwieraniem samochodu z drzwi kierowcy więc go wymieniłem. Pozostał problem z zamykaniem i otwieraniem drzwi kierowcy. Z drzwi pasażera z przodu otwieraja się wszystkie drzwi poza drzwiami kierowcy, taki sam problem jest z panelu sterowania na drzwiach kierowcy oraz zamontowanym teraz pilocie.

6. Markson43

Markson43 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Rzeszów
    To pewnie moduł w drzwiach kierowcy uszkodzony to ten co jest zespolony z silnikiem szyby.Podłączenia Kompa coś ci na pewno pokaże! Podłącz próbnik żarówkowy pod chyba przewód biało czerwony co przechodzi przez przelotke do drzwi i po zamknieciu lub otwarciu żarówka powinna błysnąć. Kolor przewodu może być inny...

7. LionC

LionC Nowy

Docenione treści:
    0
    Biało czerwony przewód to + stały. Reszty przewodów nie sprawdzałem. Na próbę podłączyłem na krótko do akumulatora stary mechanizm c. zamka pinami 1 oraz 2 i zamykał i otwierał się. Wychodzi na to że z tego modułu nie wychodzi sygnał bo masa do modułu dochodzi. Zaryzykować kupić że złomu używany ten moduł? Bo jak sprawdzałem w sklepie to z silnikiem szyb to koszt 1tyś zł. I generalnie jak wpisać w wyszukiwarce by znaleźć sam moduł czy zazwyczaj sprzedają z silnikiem?

8. Markson43

Markson43 Uczestnik

Docenione treści:
    37
    Miasto:
    Rzeszów
    Jak ci się trafi...byle nr.się zgadzały.