• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Grzejący się silnik

Laik147

Początkujący
Punktów
0
Cześć. Mam problem z temperatura w v70 II 2.5 tdi. Jechałem z włączona klimatyzacją i stanąłem w korku. W tym momencie wskazówka temperatury powędrowała na czerwone pole. Oczywiście silnik zgasiłem i stanąłem. Nawiewy i temperatura max. Osiągnął normalna temperaturę. Potem zacząłem jechać i ustawiłem bez włączonej klimatyzacji temperaturę na 18* i znów w korku ale powoli się toczyłem. Niestety znów ruszyła się w górę wskazówka temperatury.
Po zgaszeniu silnika wiatrak na chłodnicy sie kręci - ale chciałby wejść na wyższe obroty ale po sekundzie spadają do niższych.

Laik147

Początkujący
Punktów
0
Skoro napisałem na tym forum „pytanie do mechanika” to znaczy, że chciałbym uzyskać również od użytkowników forum odpowiedz.

Laik147

Początkujący
Punktów
0
A czy ktoś tu mówi o diagnozie? Nie.
Chciałbym dowiedzieć się o potencjalnych częściach, które mogły ulec awarii…

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Gdybyśmy zaczęli wymieniać co mogło ulec uszkodzeniu miejsca na serwerze strony by brakło... Ale zacznij od termostatu, korka, test UPG, i pierwsza sprawa sprawdź czy wogole jest płyn w zbiorniczku... Ale dalej wymieniać nie będę, bo jeszcze grzebie w 2.5 tdi z Volvo z tym samym objawem właśnie w warsztacie

• Lubię to!
Punktów: Wjs

Laik147

Początkujący
Punktów
0
Gdybyśmy zaczęli wymieniać co mogło ulec uszkodzeniu miejsca na serwerze strony by brakło... Ale zacznij od termostatu, korka, test UPG, i pierwsza sprawa sprawdź czy wogole jest płyn w zbiorniczku... Ale dalej wymieniać nie będę, bo jeszcze grzebie w 2.5 tdi z Volvo z tym samym objawem właśnie w warsztacie
Płyn jest. Nie ucieka, brak masła pod korkiem i korkiem oleju, brak białej chmury podczas jazdy za samochodem

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
Cześć. Mam problem z temperatura w v70 II 2.5 tdi. Jechałem z włączona klimatyzacją i stanąłem w korku. W tym momencie wskazówka temperatury powędrowała na czerwone pole. Oczywiście silnik zgasiłem i stanąłem. Nawiewy i temperatura max. Osiągnął normalna temperaturę. Potem zacząłem jechać i ustawiłem bez włączonej klimatyzacji temperaturę na 18* i znów w korku ale powoli się toczyłem. Niestety znów ruszyła się w górę wskazówka temperatury.
Po zgaszeniu silnika wiatrak na chłodnicy sie kręci - ale chciałby wejść na wyższe obroty ale po sekundzie spadają do niższych.
Wierzysz w teleporadę? Leczenie pacjenta przez telefon?

Laik147

Początkujący
Punktów
0
Ja wiem ze ty wiesz co to termostat. Ale ty nie potrafisz postawic prostej diagnozy. Kup skaner za 10 tys i pare drobiazgów i nie bedziesz musial tu żebrać.
Bo nie jestem mechanikiem. Zadałem proste pytanie i nie trzeba milionów postów i offtopiców. Wystarczy prosta odpowiedz i byłby spokój.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Panowie!!! Luzzzik.... Wpisze teraz w YT "wymiana termostatu v70.......... " Źle odpowietrzy, walnie UPG, auto trafi na jakiś warsztat, może do któregoś z forum... Zamiast stówki będzie jedno zero więcej za robotę...

Do góry Bottom