1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Hamulce volvo Fh12

Dyskusja w 'Strefa ciężarowa' rozpoczęta przez użytkownika Mankan, 31-03 18.

1. Mankan

Mankan Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Krosno
    Witam! Panowie potrzebuje pomocy przy diagnostyce volvo fh12 2003r, problem tkwi w sterowaniu hamulcami ale od początku. Jakiś czas temu w samochodzie pojawił się błąd nieprawidłowa predkosc uaktualnienia z tylnym modulatorem wiązka została sprawdzona i była dobra, po oddaniu modulatora do elektronika okazało się że jedna ścieżka poprostu zgniła po naprawie i założeniu komunikacja była i komp pokazywał czujnik ciśnienia przelutowałem go z innego modulatora przesmarowałem tłoczki i wszystko chodziło. Po kilku dniach zaczął pokazywać się błąd położenia pedału hamulca, który czasem gaśnie czasem nie. Po sprawdzeniu wiązki do kasety wszytko ok. Przełożyłem zawór pedału hamulca ze sprawnego samochodu w którym ten błąd się nie pokazuje po przejechaniu 40km dalej wyskoczył a teraz i on nadal raz jest raz nie ale co gorsze po jakims miesiacu wyskoczył znowu błąd komunikacji z tylnim modulatorem wiązka sprawdzona 10 razy żarówka h7 70w , podmieniony modulator z chodzącego samochodu, podnieniona kaseta hamulca.... pomysły mi się kończą bo niby wszystko jest a nie działa a co najlepsze jak wejdzie w tryb awaryjny to po 2 tygodniach nie ma klocków na przodzie....
    Dodam jeszcze że to ciągnik siodłowy
    Z góry dziękuje za podsuniecie mi jakiegoś tropu!!!