1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Handel samochodami - legalnie

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Janol, 10-02 18.

1. Janol

Janol Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Inowrocław
    Witajcie, moze gdzies byl podobny temat ale chcialbym spytac czy sa tu ludzie o dobrym sercu :) i dowiedziec sie czy jest tu ktos kto jest w stanie mi pomoc i odpowiedziec na pytania.

Jesli to zly dzial to prosze o przeniesienie do odpowiedniego:)

Chce zaczac handel samochodami ale chce to robic w pelni legalnie. Wiem ze mozna to do malego limitu ilosci aut robic bez dzialalnosci a przy wiekszych ilosciach to dzialalnosc i teraz prosba o wypisanie:

1) jakie opcje legalnie zakupu i sprzedazy jako osoba fizyczna : na jakiej zasadzie kupno od osoby prywatnej, kupno od firmy i analogicznie sprzedaz osobie prywatnej lub firmie.

2) jakie opcje legalne jako dzialalnosc gospodarcza : kupno od firmy, kupno od osoby prywatnej, sprzedaz firmie, sprzedaz osobie prywatnej.

W tych 2 przypadkach jakie podatki, jak z ubezpeczeniami, czy trzeba rejestrowac na siebie czy nie itd.wszystko co potrzebne:)

Z gory mowie, ze nie jest to pojscie na latwizne a chce jedynie w jednym miejscu zebrac wszystkie sprawdzone informacje bo w necie co strona to inaczej. Dzieki za pomoc, o ile ktos uprzejmy odpisze:)

2. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    67
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    zwykle 1szy post na forum wypadałoby napisać w przywitalni...

3. Janol

Janol Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Inowrocław
    Zwykle na odpowiedz w czyims poscie powinno sie pisac rzeczowo i na temat a jesli sie nie ma w temacie nic do wniesienia to sobie darowac:)

4. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    267
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Jest to banalnie proste, ale za dużo żeby pisać tutaj. Idz do księgowej pierwszej lepszej i wszystkiego się dowiesz.
    Forum to nie miejsce na dowiadywanie się o takich sprawach

5. hiwat

hiwat Uczestnik

Docenione treści:
    53
    Miasto:
    Tarnów
    jako osoba fizyczna możesz kupić samochód i sprzedać go z zyskiem , Jeśli zrobisz to szybciej niż przed upływem pół roku od dnia nabycia to odprowadzasz podatek dochodowy a jeśli po upływie pół roku to nie płacisz podatku dochodowego .... chyba ze Morawiecki coś zmieni na plus ;)

Janol lubi to.
  6. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    537
    Miasto:
    europolonia
    Chyba śnisz ,jak pamiętam to już za ojca komuna zapalała zielone światło dla sektora prywaty, tyle tylko że zawsze przy pomocy daltonisty. Ma przecież być nie po 500 tylko 800.

7. hiwat

hiwat Uczestnik

Docenione treści:
    53
    Miasto:
    Tarnów
    jako że też się urodziłem za komuny to dlatego bardziej wierzę w Morawieckiego ;)

Ostatnio edytowano: 11-02 18
  8. Grzegorz23011971

Grzegorz23011971 Uczestnik

Docenione treści:
    15
    Miasto:
    Olsztyn
    Jako osoba fizyczna do 1000 nie płacisz nic potem 19 % podatku dochodowego.
    Jako firma w zależności jaka formę opodatkowania wybierzesz. Mam zarejstrowany handel podeślij e-mail to ci wyjaśnię co i jak.

Janol lubi to.
  9. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    493
    Miasto:
    Olsztyn
    Uczciwy handel samochodami... śmiechłem :D Jeszcze powiedz , że będzie pełne info na temat przebiegu i historii blacharsko-lakierniczej ;) :D

samspec13 lubi to.
  10. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    537
    Miasto:
    europolonia
    Pewnie z dopiskiem który stuknięty dla kasy.

toomii76 lubi to.
  11. Janol

Janol Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Inowrocław
    Grzegorz napisałem do Ciebie prywatna wiadomosc

12. Wasyl

Wasyl Początkujący

Docenione treści:
    1
    Ja handluję uczciwie samochodami, nie wrzucaj wszystkich do jednego worka ;)

Janol lubi to.