• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Hyundai I40 1.7 CRDI, Odglos z pod maski na zimnym silniku.

Matnal

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Leeds
Witam,

Mam problem z moim autem od 2 lat, co roku ten problem sie nasila. Problem polega na tym ze jak odpalam auto po zimnej nocy maksymalnie do 10°, z pod maski dochodza dziwne odglosy zazwyczaj 40-50 sekund po odpleniu silnika. W tym samym czasie wystepuja drgania odczuwalne w kabinie. Moze to miec zwiazek ze zwiekszeniem pobodru mocy tzn podczas wlaczenia odgrzewania szyby, zwiekszenia poziomu dmuchawy wiatraka. Zdecydowanie drgania sa wieksze, mysle ze nie ma to zwiazku z obrotami silnika dlatego ze wskazowka zegara stoi w jednej pozycji po odpaleniu. Przy zmianie dzwieku silnika zauwazylem ze przygasaja swiatla na chwile i w kabinie. Latem problem znika, jakby nie istnial. Zalacze filmik ktory pokazuje zmiane dzwieku, zaczyna sie od 34 sek do 45 sek. Dziekuje za odpowiedzi ktore moga pomoc.

Matnal

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Leeds
Nie bardzo wiem o co chodzi możesz rozwinąć temat

Myślałem ze na forum ludzie się rejestrują żeby się pochwalić wiedzą a nie głupotą. Odrazu napisz sory ja tylko przy hulajnogach robie i nic nie wiem doszkoly nie chodziłem u nas na wsi tylko podstawówka była. Ale dziękuję ze się wysiliłeś.

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2463
Myślałem ze na forum ludzie się rejestrują żeby się pochwalić wiedzą a nie głupotą.
A ty to jedynie głupotą, bo wiedzy to żadnej nie posiadasz, co zresztą udowodniłeś tym tematem...:)
Zresztą sam się wytłumaczyłeś ze swej głupoty -
ja tylko przy hulajnogach robie i nic nie wiem doszkoly nie chodziłem u nas na wsi tylko podstawówka była.
:)
A tak z ciekawości, to co już nie ma roboty przy łopacie, że się za samochody złapałeś ?:)

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2463
Ale w czym masz problem ?
Nie możesz wstawić auta do mechanika, czy co ?
Stać cię na auto, to i chyba powinno stać na utrzymanie...czy taka bida w domu, że na chleb nie starcza...:)

Matnal

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Leeds
Byl w hyundaiaju juz z 5 razy ma jeszcze rok fabryczną gwarancję nic nie słyszą i nie czują żadnych drgań za każdym razem nie znaleziono żadnych nieprawidłowości .Wychodzi na to ze rano najlepiej nie ogrzewać szyb albo w zimie nie używać. Mam juz opinię z dwóch innych garaży ale każdy zgaduję ale zgadzają się ze coś jest nie tak.mam tez trochę takich filmów jak ten i jedyne rozwiązanie to pójść do sądu sam juz nie wiem

Liczyłem ze może ktoś przerobil taki temat w tym modelu to by mi trochę ułatwiło życie

Ostatnia edycja:

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2463
Kogo ty chcesz w wała zrobić ? chyba tylko siebie...:)
Ściągłeś se szrota z zagramanicy, bo myślałeś, że ma 150 tysi przebiegu, a tu okazuje się, że ma 3 razy tyle i teraz drutujesz...:)

Matnal

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Leeds
Widzę że nie ma sensu z tobą pisać ma 60 tys mil a ściągać nie musiałem bo mieszkam w Leeds kupiłem go jak miał 2lata i 30 tys mil i 2 lata tak jeżdżę i użeram się z tym głąbami angolami w serwisie nie chcesz pomóc to po jaki huj cagle odpisujesz lubisz sobie beke robić co

Matnal

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Leeds
Dziękuję też tak podejrzewałem z tym ze sinik pracuje bardzo równo fak ze czasem pali ciężej i czasem też śmierdzi paliwem.w tym wypadku to najlepiej test przelewowy?

I czy jak na teście wyjdzie ze jeden jest zjebany to będę mógł pokazać test w serwisie ponieważ przy teście panowie wyciągają cześć która jest na gwarancji której nie powinienem ruszać.

Stanisław 1946

Weteran
Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
947
Miasto
Szczecin
W teście przelewowym niekoniecznie to wyjdzie. Są testery które pokazują jednocześnie pracę
wszystkich czterech wtrysków, obawiam się że nie masz takich możliwości.
Poszukaj warsztatu nie serwis prędzej Ci pomogą. Wiesz jaka jest usterka zasugeruj
sprawdzenie tego elementu. Wymiana na nowy nie powinno załamać Twojego budżetu.
Best regards.

Matnal

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Leeds
Wspominam o tym serwisie bo auto ma jeszcze rok gwarancji dlatego nie chce za bardzo grzebać a jak do nich oddaje to nie słyszą lub nie chcą słyszeć albo akurat nic się nie dzieje i mówią że jest wszystko wpozadku byl juz u nich z 5 razy i raz coś tam usłyszeli to wmienili filtr paliwa nie pomogło to zrobili test paliwa paliwa było ok to powiedzieli ze wszystko gra i tak się kręci

Rozglądam się za jakimś warsztatem co specjalizuje się we wtryskach i często jest tak ze jak jet fabryczna gwarancja to nie chcą dotykać

Do góry Bottom