1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ibiza 1.2 azq

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika Jaco6661, 9-03 18.

1. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Witam,
    jestem posiadaczem seata ibizy 1.2 AZQ z 2004r. Od jakiegoś czasu pojawił się problem z gaśnięciem tylko przy rozgrzanym silniku. Dojazd do skrzyżowania i zdechł. Wyciągnąłem przepustnicę gdzie była zawalona syfem. Wyczyściłem i zmontowałem ale problem dalej. Czy po demontażu trzeba przeprowadzić adaptację przepustnicy? Jeżeli tak to jak przeprowadzić? Czy metodą odłączenia akumulatora da się to wykonać? Czy jest też możliwość, że sama z biegiem czasu się zaadoptuje?

2. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Kaczory
    1. Wypadało by
    2. Nie
    3. Raczej tak.

3. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Ustka
    Jakąś diagnozę by się kompem przydało zrobić. Pewnie coś powie.

4. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    406
    Miasto:
    Lubliniec
    Czujnik wału

5. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    389
    Miasto:
    Kaczory
    to gowno na łańcuchu?

6. dvs269

dvs269 Uczestnik

Docenione treści:
    8
    Miasto:
    Ustka
    Raczej tak ... domyślam się o co koledze chodzi. Trzeba teraz zapytać autora czy silnik nie grzechocze, bo ten temat to chyba każdy okaz przechodzi. Grzechocze ?

7. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Podłączyłem auto do komputera ale żadnego błędu nie wykazało. Silnik pracuje dobrze i równo. Dzieje się tak tylko na rozgrzanym silniku. 20 tys km temu był wymieniany rozrząd cały o czujnik położenia wału korbowego tylko mam wrazenie, że był to zamiennik a nie oryginał. Ale jeśli czujnik byłby uszkodzony to raczej komputer by wyświetlił ten błąd.

8. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    To nie czujnik wału. Okazało się, że sprawcą był walnięty ecu

9. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    406
    Miasto:
    Lubliniec
    Zdarza sie

10. hubi1

hubi1 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    Adres strony:
    i co?

11. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    I sterownik silnika jest w naprawie

12. karwa raz dwa trzy

karwa raz dwa trzy Uczestnik

Docenione treści:
    34
    Miasto:
    wies kolo miasta
    Jaki koszt?

13. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Jak tylko wróci to odpowiem.

14. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Sam koszt naprawy to 300 zł. Wymiana całego ecu z klonowaniem to koszt 450zł. Takie dostałem info od elektromechanika, który sprawdzał mi ecu. Co najlepsze on stwierdził, że ecu jest ok (koszt diagnozy 100zł).
    Po wizycie u 3 mechaników brak diagnozy i usterka nadal jest. Fakt przepustnica była wyciągana i czyszczona z syfu i na koniec adoptowana. Przy 90 stopniach silnik po prostu gaśnie ale od razu odpali (pali na strzała). Przepustnica nowa to ponad 800zł oryginalna. Nie wiem czy zacząć od przepustnicy czy szukać od tańszych opcji. Węże sprawdzone i jest wszystko ok.
    @Bartek4x4 być może, że masz jednak rację ;). Tylko jakby czujnik położenia by walnął to po takich objawach normalnie da się odpalić auto?
    W moim aucie jest przepustnica siemens vdo o numerze 03D 133 062 N a dostałem za grosze nową tylko o numerze 03D 133 062 F. Czy jest możliwość, że ta zadziała?

15. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Witam.
    Nie będę zakładał nowego tematu bo o ten sam problem chodzi więc kontynuuję owy post.
    Jak w temacie posiadam ibizę 1.2 azq. W ostatnim czasie auto zaczęło mi gasnąć na biegu jałowym, przy dojeździe do świateł itp. Po prostu przy małych obrotach auto sobie zgaśnie ale bez żadnego problemu odpali (pali na strzała). Wyczyściłem całą przepustnicę bo była brudna z nagaru później adaptacja i problem dalej tkwi. Po rozmowie z elektromechanikiem sprawdziłem ecu. Niby za dużo prądu pobierał i jest nienaprawialny. Dostałem nowy i sklonowany. Po wymianie adoptowałem przepustnicę ale problem dalej nie zniknął. Podmieniłem przepustnicę tylko na inną tzn. ja posiadam 03D 133 062 N a włożyłem 03D 133 062 F. Kolejna adaptacja ale dalej to samo. Takie same ciągłe objawy. Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego zachowania auta? Czy jakiś czujnik jeszcze może odpowiadać za takiego typu usterkę?

16. Jaco6661

Jaco6661 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Wrocław
    Może kiedyś komuś się przyda ta informacja. U mnie takie objawy dawała uszkodzona cewka zapłonowa. Pozdrawiam