1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Ile oleju wchodzi do skrzyni DSG 6 biegowej przy dynamicznej wymianie oleju?

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika VW Dsg, 6-02 20.

1. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    Witam, mam pytanie odnośnie dynamicznej wymiany oleju w skrzyni DSG 6 biegowej, nigdzie nie znalazlem konkretnej odpowiedzi, ludzie mówią że 5,5 litra zostaje w skrzyni z wlanych 6 litrów, producent volkswagena napisał że wchodzi 7.2 litra. Więc jaka jest prawda, czy przy wymianie dynamicznej potrzeba wiecej oleju niz przy statycznej?? Pacjent to Vw Passat b6 2.0 TDI 140 km.

2. Komornik

Komornik Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    170
    Brak słów. Ten co wymienia będzie wiedział. Wczoraj był klient przywiózł filtr do s tronica a olej 8hp i mówi ze nie możliwe ze złe bo z katalogu w ic mu dobrali.

gtszudi lubi to.
  3. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    675
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Po co dynamik robic w dq250?

4. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    Bo mam możliwość zrobić dynamiczną wymiane oleju za darmo, dlatego.

5. gtszudi

Docenione treści:
    675
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Ale co to da? To nie jest klasyczna hydrauliczna skrzynia

6. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    to da ze moge zrobić płukanie skrzyni np, i to co napisałem powyżej, jeżeli większość opinii jest taka że nawet w DSG zleci od 40% do 60% przy statycznej a w dynamicznej 100% to czemu mam nie skorzystać na przeprowadzenie wymiany oleju na dobrym sprzecie?

7. gtszudi

Docenione treści:
    675
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Nie znamy budowy skrzyni co widac...

8. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    to powiedz mi jaki jest sens wymieniac statycznie jezeli ktos ma maszyne do dynamicznej wymiany oleju kolego? jezeli twoim zdaniem jedno i drugie to, to samo to po co takie komentarze, ja nie pytalem o roznice pomiedzy tymi dwoma metodami tylko o ilosc oleju. A co do statycznej wymiany to juz mechanicy sie wypowiadali ze nie raz trzeba statyczna metode powtorzyc kilka razy zeby zlatywal czysty olej.

9. gtszudi

Docenione treści:
    675
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Ja nie wiem ja piekarzem jestem

10. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    No na to wyglada, bo kto by wybral metode statyczna jak ma mozliwosc zrobic dynamiczna, gratuluje Ci toku rozumowania.

11. gtszudi

Docenione treści:
    675
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Widocznie zle rozumuje skoro sie udzielilem...

12. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    Dobra bez zartow i zlosliwosci, pytam poniewaz tam gdzie mam mozliwosc wymiany oleju dynamiczna metoda, nie robia statycznych wymian, jezeli mam mozliwosc wymiany dynamiczna metoda to dlaczego mam nie skorzystac, jezeli twoim zdaniem jedno i drugie to, to samo to w czym problem, jezeli nawet dsg nie potrzebuje dynamicznej wymiany to nie znaczy ze takiej nie mozna przeprowadzic zgadza sie?

sam kupuje czesci bo w IC sa o 50% a nie raz o 100% droższe za taką samą część o takim samym numerze.

jeszcze maly wpis z internetu "Dzięki wymianie dynamicznej olej w skrzyni DSG jest wymieniany całkowicie czyli ponad 7 litrów a nie tylko częściowo ( 5 litrów ), jak przy pomocy metody grawitacyjnej. Tylko wymiana całego oleju daje gwarancje poprawnej oraz długotrwałej eksploatacji skrzyni DSG.
    Ponadto dynamiczna wymiana oleju w początkowej fazie filtruje olej oraz płucze skrzynie biegów przez co staje się ona dużo bardziej efektywna."

Ostatnio edytowano: 6-02 20
  13. gtszudi

Docenione treści:
    675
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Na dynamik zwyklo sie brac 2 pojemnosci skrzyni. W dsg dynamik ch..a da tak naprawde

14. Romuald-f

Romuald-f Bywalec

Docenione treści:
    223
    Miasto:
    Olsztyn-Dywity
    Dynamiczną wymianę oleju wykonujemy w automatycznych skrzyniach biegów, w których występuje sprzęgło hydrokinetyczne (celem jego przepłukania). W DSG 02E (DQ250) nie ma sprzęgła hydrokinetycznego. Chcąc wykonać w tej skrzyni dynamiczną wymianę należy posiadać specjalne oprzyrządowanie do tej czynności i około 10 - 11 litrów oleju.

15. Komornik

Docenione treści:
    170
    Nie ma problemu przystawka jest wkręcana w miejsce filtra zewnętrznego ale też nie widzę zasadności żeby ją robić

16. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    Powiem tak, nie wiem czy kiedykolwiek taka wymiana była przeprowadzana, sa wpisy o wymianie oleju ale nie wiem jaka metoda, chce zrobic plukanie skrzyni bo chce ja wyczyscic z syfu ktory dam zalega, bo mam podejrzenie ze zawory mogą byc przypchane opilkami itp, metoda statyczna tego nie zrobie, widzialem na wlasne oczy jak zdjeli miske od dsg ale starszego typu w passat b5 i oczywiscie ze skrzyni wylecialo jeszcze litr oleju, a byl wczesniej spuszczany i w misce gdzie sa magnesy ktora sciagaja wszystkie opilki, bylo na 2 cm syfu. Oczywiscie wczesniej chcialem zrobic zwykla metoda jak piszecie bo wiedzialem o tym ze w dsg tak sie robi, ale zadalem pytanie jaka jest roznica w litrach oleju miedzy tymi dwoma metodami. A sprzet do wymiany mam taki : 014-edcacca34d9f81d7946a0068cd1e9098-e603d4fe4ce9f4b925c00f9b720f7e8d.jpg fotka_007.jpg

17. Komornik

Docenione treści:
    170
    syf na 2 cm nie wzia sie z eksploatacji a magnesy owszem sa, ale na czujnikach przesuwu i napewno tam zostana.. jeśli juz meczysz z ta ilością oleju to odpowiedz jest prosta im więcej użyjesz tym lepiej przepłuczesz, 12 l to minimum żeby sie pozbyc środka pluczacego

w zaworach zużywają sie tuleje miedziane prowadzące trzpień i dlatego sie przycinają, tam jest na tyle duże ciśnienie ze gdyby duży opiek wpadł to by zablokował zawór całkowicie, a tak działa jak ścierniwo. zawory można regenerować

Ostatnio edytowano: 7-02 20
  18. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    ok rozumiem, czyli waszym zdaniem nie oplaca sie zrobic dynamicznej wymiany chociaz moge to zrobic za darmo?

19. jarek_g60

jarek_g60 Uczestnik

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    Wojcieszyn
    A to w pasacie B5 były DSG?? I jeszcze w poprzek montowane były napewno

gtszudi lubi to.
  20. VW Dsg

VW Dsg Początkujący

Docenione treści:
    1
    skrzynie byly montowane w passacie b5 wzdluz samochodu.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. ile plynu wchodzi do skrzyni biegoe dsg