• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ina czy dayco ?

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
312
no teraz się zacznie :D
Ina! nie, bo Dayco! tylko contitech!! a nie, bo jedynie febi, gates. ja tylko skf ...

michael-jackson-popcorn[1].gif

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
384
Miasto
Podkarpacie
Sprawdź która firma robi na oryginał do danego koncernu i ten załóż . Jedynie pompa wody tylko z HEPU .

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2663
Miasto
PZ
A może inaczej? Którego nie polecacie?

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
80
Miasto
Wołomin
A może inaczej? Którego nie polecacie?
Na to może być ciężko odpowiedziec bo nikt chyba nie chciałby zerwanego paska w swoim aucie ani wysypanej rolki. Lub tez urwaniej pompy.

Trzymaj się możliwie najblizej oryginału. Grunt to abyś zmienił ten rozrząd starannie i z dbałością o szczegóły jak np. Wymiana uszczelniaczy , prawidłowe ustawienie rolki napinajacej (napinacza). I nie nap******Aj silikonu pod pompę wody jak masz oringi czy uszczelkę :banghead: :);) rdze należy wyczyscic

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
766
Miasto
Pogorzela
Ja zakładam Conti. Chyba że klient chce najtańszy to ina.

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
54
Miasto
Świdnica
Conti & INA rzadko kiedy zdarzy się Bosch, szerokim łukiem omijam SKF oraz Febi.
Dayco robi fajne zestawy łancuchów do opli :D

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
771
Miasto
Centrum Kraju
A ja we Volvo mam pacha z CONTI pompa wodna, ( nie pamiętam jaka ale była w zestawie)
napinacz hydrauliczny rolki to INA
Uszczelniacze erlinga.
I moja bardzo dobra robota:D
Poprzedni pasek też z Continental wytrzymał podwójny interwał ( własne doświadczenie czy wytrzyma i wytrzymal i jeszcze by polatał ale nie polecam takich zabaw ja mogę bo jestem wariat:D)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2663
Miasto
PZ
A ja we Volvo mam pacha z CONTI pompa wodna, ( nie pamiętam jaka ale była w zestawie)
napinacz hydrauliczny rolki to INA
Uszczelniacze erlinga.
I moja bardzo dobra robota:D
Poprzedni pasek też z Continental wytrzymał podwójny interwał ( własne doświadczenie czy wytrzyma i wytrzymal i jeszcze by polatał ale nie polecam takich zabaw ja mogę bo jestem wariat:D)
To mamy coś wspólnego oprócz miłości do starych kapci :) ja również nie wymieniam co po chwila rozrządu, ba mało, montuję tarcze hamulcowe ze szrotu, klocki hamulcowe montuję nowe, a niech ma coś nowego :) nasi "bracia" zza wschodniej granicy poszli o krok dalej, jak pasek zębaty pogubi zęby to go kroją przez pół i przestawiają względem siebie połówki tak że na całym obwodzie są zęby :) trudno to sobie wyobrazić, to trzeba zobaczyć

Do góry Bottom