1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

InterCars - wasze opinie

Dyskusja w 'Pogaduszki warsztatowe' rozpoczęta przez użytkownika inodiag, 21-08 18.

1. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    W tym temacie chciałbym poruszyć kwestie waszych opinii , spostrzeżeń , plusów i minusów współpracy z tą hurtownią...

Na początek jedno negatywne moje ...
    Zamawiamy towar , widzimy w katalogu że będzie np w piątek , trasa 6.00 . Przychodzi towar ale niepełny i okazuje się po batalii że nagle czegoś nie ma w mag. głównym (w stanach było ) . Wystarczyło by wysłać sms że zam.nr xxx będzie niekompletne . Walczę z handlowcem o to już dwa lata i mają mnie w ....

2. marcin www

marcin www Uczestnik

Docenione treści:
    32
    Drozyzna. U rk niedzialek taniej

3. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    463
    Miasto:
    Kaczory
    Ceny pomijam bo każdy wie, że są wyższe niż u innych. Mnie najbardziej wku...ia katalog. Wrzuć do koszyka, zamów, potwierdź. Można to by było w 2 krokach zrobić. Do tego zamawianie oleju, tarcz hamulcowych, amortyzatorów to jest zgroza. Ceny oleju podane za litr. Po co? Przecież z 5-cio litrowej bańki litra mi nie odleją. Tarcze i amortyzatory pisze, że kpl 2szt i taki UJ. Okazuje się, że w zakładce szczegóły napisane jest, że cena za sztukę. No dobra, tylko ja z reguły mam zakładkę zamienniki aktywną. Na plus to możliwość wyszukiwania po numerze VIN. Ilość tras i ogólna współpraca jest ok (raz mnie "opiekun" chciał wydymać na 500zł netto, ale kierownictwo załatwiło ten problem). Dodatkowo ilość (dostępność) części na magazynie w mojej fili też jest ok.

4. RAVEN1906

RAVEN1906 Początkujący

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    Śląsk
    Co do dziwnej formy zamówień - to jw. olej i tarcze...

Ale na obsługę nie narzekam, ale to chyba dlatego, że leżę na "styku" 3 filii samego IC...

5. Regaciarz

Regaciarz Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Wasilków
    Ja ic traktuję jako awaryjne bo mają najwięcej części na miejscu, też do azjatyckich wynalazków o co w innych hurtowniach trudno( hart i gordon).
    I denerwuje mnie katalog, hart, Gordon mają przez przeglądarkę i zamawiam z telefonu, do ic muszę lapka odpalić.

6. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    87
    Miasto:
    Sląsk
    Nie mam żadnych problemów z IC
    Nawet najmniejszych.

7. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    752
    Miasto:
    z charakterem
    Ja biorę tylko w IC.(Pozdro dla Natalki, mojej przedstawicielki, która dziś przypomniała mi o szkoleniach ;) ) Zero problemów przy zwrotach czy reklamacjach... Może i drożej, ale klienci i tak detal płacą.
    Za to spokój. IC Katalog potrafi wkurzyć przez wieszanie się i mulenie, ale jeśli jest ktoś sprytny, to użyje go również do innych celów niż zamawianie części...
    Współpracowałem z różnymi hurtowniami. Jeśli chodzi o IC może i nie są tani...
    Ale TANIO nie = DOBRZE...
    Tak samo z usługami... Kto z was jest TANI na rynku?
    Przyznać się papracze i garażowcy...

Ostatnio edytowano: 21-08 18
    misiek1394, gtszudi oraz RAVEN1906 lubią to.
  8. inodiag

inodiag Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    299
    Miasto:
    Dąbrowa Biskupia
    Sytuacja z przed chwili ... towar z Komornik dochodzi tego samego dnia jeśli zamówimy do 9.30 ... zamówienie jest 9.28 i widzę że dostawa dnia następnego :mad: .... i już handlowiec k...y usłyszał :cool: zresztą to nie pierwszy raz !

9. Auto.Klinika

Auto.Klinika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    501
    Miasto:
    Zielona Góra
    Milion aktualizacji dziennie, zamulenie programu co jakiś czas. Jak człowiek się wdrozy to później pamięta o cenach za sztukę, litr oleju itd. Ja dobrze żyje z hurtownia, zawsze dostanę jakiś gratis i wyciagam faktury z przed kilku miesięcy i sprawdzam, czy mnie czasami nie próbują oszukać. Co jakiś czas przypominam się o kilka złotych rabatu i tak po malu się zbiera.

10. wyderka

wyderka Uczestnik

Docenione treści:
    22
    a że tak zapytam z grzeczności dlaczego bogu ducha winny handlowiec usłyszał k...?
    Tylko proszę o uzasadnioną odpowiedz

11. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    87
    Miasto:
    Sląsk
    Bo ,Pan Oleksowicz telefonu nie odbiera

12. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    Hurtownia robi sobie opinie, przez pracowników. Mam do carsu jakieś 3km. Czasem dzwonię po 10 razy i nikt nie odbierze. Jadę, a tam ekipa stoi na zewnątrz i jara szlugi....
    Dostepnosc części ok.
    Ceny hurt ok, detal z kosmosu.
    Generalnie teraz biorę od nich, jak nie ma w innych hurtowniach.
    Zalety, dobre ceny na opony.
    Wady, dają ludkowi z Drogi, ceny po upuscie.

13. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    87
    Miasto:
    Sląsk
    Tu jest sedno
    Gość przy mnie dzwonił po chłodnice
    Okazało się, że prowadząc sklep spożywczy ma lepszą cenę zakupu niż ja.
    To był ostatni mój telefon do nich.

14. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    463
    Miasto:
    Kaczory
    Ceny hurt/detal i mechanik/czlowiek z ulicy od długiego czasu sie tak poje..ly ze szkoda slow. Do tego dochodzi internet i ceny w nim. Wieczny problem z reklamacjami droższych gratów... Gdyby nie to, ze pare zl w ciągu roku wpada, a przede wszystkim to ze wiem na czym (marki części) chce pracować to juz bym dawno przeszedł na części tylko od kientow. Przykład z dzis. Ja biorę łożysko za 136 zl z hurtowni a sąsiadka dostala te same za 155zl z ulicy. I jaki narzut zrobić?

15. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 722
    Miasto:
    turek
    dlatego od jakiegoś czasu, biorę części z jednego z więkrzych sklepów u nas i mam stały upust na wszystko 20%. nikt z drogi nie dostanie u nich rabatu. ceny mojego zakupu są takie jak w hurtowniach, a detal mają niższy. przykład z przed pół roku: olej selenia chyba 5w30 w gordonie detal 290zł, a tam gdzie teraz biorę 195zł.
    cena w gordonie dla mnie 190 a w sklepie 156 czy coś koło tego.

przez takie właśnie kwiatki, straciłem paru klientów i przestałem brać w tych "hurtowniach".

hurtownia wabi klienta, czyli warsztat, wielkimi upustami. ale jak się zrobi detal z kosmosu, to można nawet 60% zniżki dać.

16. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    246
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    Dla mnie podstawa to inter team , inter cars , auto partner - ostatni daje rabaty każdemu... Na maxa... I tu jest problem. Po to biorę jako stały klient w ilości większej niż każdy inny żeby mieć rabat, a jeśli gość z ulicy dostaje rabat jak ja po x czasu to strzał w kolano dla hurtowni i tak w kółko

toomii76 lubi to.
  17. wyderka

wyderka Uczestnik

Docenione treści:
    22
    a ja sram na inter team

18. Mikidz

Mikidz Bywalec

Docenione treści:
    134
    Miasto:
    Pomorskie
    Ja mam bardzo dobre opinie.
    U mnie sytuacja z wczoraj: towar zamówiony o 12.02, zamówienia do 12. Towar dojechał do mnie na tej trasie na którą się spóźniłem z zamówieniem, ale bez asygnaty, bo ona dopiero na następną trasę by była. Bez dzwonienia, proszę is i załatwiania. Można? Myślę, że dużo zależy od filii i ludzi tam pracujących.

Co do handlowca, mój jest jednym z głównych powodów dla którego 95% towaru bierzemy w IC. Wiem, że jak ja czegoś potrzebuję, to mogę zadzwonić i on mi to załatwi. W drugą stronę tak samo, handlowiec dzwoni i mówi "słuchaj, brakuje mi obrotu na olejach, nie potrzebujesz czegoś?". I tak, mogę wziąć beczkę na zapas, prędzej czy później i tak to sprzedam. I tak to działa panowie :) jak do handlowca dzwońcie tylko z "urwami", to nie oczekujcie dobrych relacji.

Jeżeli chodzi o ceny, to nikt z IC nie ma startu. Handlowcy z innych hurtowni robili duże oczy i starają się konkurować. Ale jak już mówiłem, jak dzwońcie do handlowca tylko z mordą, że znowu coś tam nie działa, to nie oczekujcie, że on zrobi dla was coś ponad standard. Handlowcy w IC to ludzie na swojej działalności, nie zatrudnieni w IC, żyjący głównie z premii od sprzedaży (jak to w handlu). Miejcie to na uwadze :)

wyderka lubi to.
  19. Jarzi

Jarzi Gaduła

Docenione treści:
    463
    Miasto:
    Kaczory
    Jakoś u mnie nie mogą z cenami nawet wyrównać się z AP. A zawsze milutki jestem

20. Auto.Klinika

Auto.Klinika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    501
    Miasto:
    Zielona Góra
    Jarzi, a u Cb IC gdzie ma filie?

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. mechanik mie dzwoni