• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Iveco Daily VI 2016r nie gaśnie do wyjęciu kluczyka

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
55
Cześć. Mam problem z Iveco Daily VI 3.0 2016r.

Auto nie gaśnie po przekręceniu i wyciągnięciu kluczyka.
Trzeba gasić na 5biegu.
Cały czas ma napięcie jakby był przekręcony kluczyk, kontrolki na desce świecą cały czas.
Generalnie na klemie minusowej ma czujnik ale od nowości nie podłączony.
Brak start stop.
Może te modele mają jakieś typowe bolączki typu przeciera gdzies wiązkę lub któryś przekaźnik często pada.

Cała stacyjka nowa Ori bez zmian.
Po prostu po wyłączeniu zapłonu nadal jest napięcie, jedynie wyjecie przekaźnika głównego powoduje wyłączenie dechy i reszty. Przekaźnik podmieniony bez zmian.
Zdarza się raz na 20 że po cofnięciu kluczyka zgaśnie i decha normalnie się wyłączy.
Al zdarzyło się kilka razy że cofam, auto i decha gasnie a za 2 sekundy decha się zaświeca

Nie ma wiązki do haka hol która powoduje zwory i różne cyrki.

Czasami w BCM zapisze błąd U0019 od szyny B-CAN.

Kuba96pl

Nowy
Punktów
0
Kiedyś miałem podobny problem w Chryslerze, winne były masy na karoserii w komorze silnika

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
55
Masy pierwsze poszły do czyszczenia. + Dołożona dodatkowa

Rys00

Boss regionalny
Punktów
52
Może było coś dokładane typu radio/CB radio, ogrzewanie postojowe i zwiera prąd po stacyjce z tym stałym, sprawdź kable i napięcia na zaciskach 15/30

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
55
Wszystko ori nic nie dokładane. Wszystkie bezpieczniki wyciągane gdy zegary swiecą, nic to nie daje

mmultykin

SuperMechanior
Punktów
13
Miałem przypadek że body komputer był uszkodzony, ale w starej osobówce. Mam takie Iveco i kilka razy miałem problem z wiązką przewodów. Przewody i ich izolacje są cienkie jak włos. Ja był szukał problemu w wiązce.

mmultykin

SuperMechanior
Punktów
13
Jaka zabudowa i światła tylne / boczne ? Miałem też problem ze światłami tylnymi. Mam założone ledy i żeby nie wywalało błędów na desce, producent zabudowy przeniósł zwykłe oryginalne lampy pod najazd i zaślepił, żeby nie było ich widać. Na desce miałem choinkę i komunikaty uszkodzenia tylnych lamp mimo, że wszystkie świeciły dobrze. Dopiero z kanału dostrzegłem to profesjonale rozwiązanie. Do prowizorycznych lamp dostała się woda.

Serwismiechów

SuperMechanior
Punktów
55
Auto blaszka oryginał nie kombinowane. Po świętach ma zjechać na bazę i go dostanę. Tego co się dowiedziałem to 3 lata temu miał taki problem i w ASO stacyjkę nowa założyli. Dodatkowo pół roku temu w trasie padł alternator i gdzies za Warszawą założyli nowy auto startera

surkim1

Nowy
Punktów
0
Miałem taki przypadek uszkodzony był moduł przyczepy przy ramie z tyłu. Można sprawdzić rozłączając wtyczki na wiązkach przy chłodnicy na dole.

Do góry Bottom