1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jak znaleść części samochodowe do samochodu ford fiesta.

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Marcin1999993, 12-07 20.

1. Marcin1999993

Marcin1999993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Chodzież
    Witam chcę poszukać sobie części do zamówienia, do samochodu ford fiesta 1998 1.25, 16v, 55kw, 75km Ghia,
    i nie wiem gdzie szukać, żebym nie kupił złych, potrzebuje łożysk na tylne koła, podejrzewam ,że cylinderków, i armortyzatorów ale to wyjdzie w praniu, pytanie mam gdzie mogę poszukać takich części najlepiej po numerze VIN czy jak.

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 110
    Na najbliższym szrocie...:)

Vicia, XMARIO oraz ojek lubią to.
  3. Marcin1999993

Marcin1999993 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Chodzież
    w sumie.

4. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Częstochowa
    Ty tak serio przytakujesz? Na szrocie łożyska i amorki chcesz kupować? W internecie masz specyfikację danej części i podane kompatybilność do wersji auta. Szukaj po.tych informacjach. Jak chcesz kupić w sklepie z częściami to oni mają taki program co sprawdzą daną części po wersji auta lub po Vinie

Vicia lubi to.
  5. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 270
    Miasto:
    Kaczory
    Możesz też to zlecić mechanikowi. To będzie jego problem, aby wszystko pasowało.

XMARIO lubi to.
  6. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Częstochowa
    Problem jest taki, że większość Polaków myśli, że mechanik rypie na częściach. A tu jest sprawa inna. Dany mechanik kupuje w zaufanej hurtowni gdzie ma dodatkowe zniżki gdzie fizyczna osoba raczej za taką cenę nie kupi, po za tym na części jest wystawiana faktura ( tudzież gwarancja) ale tok myślenia innych ludzi że mechanik rypie na częściach jest bezsensowny.

Chyba, ze kolega chce kupować na Jajegro gdzie jest tanio ale jakość wiele gorsza.

toomii76 lubi to.
  7. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 365
    Miasto:
    Mazowieckie
    no ja se doliczam 20%, po to jest hurt i detal.
    godziny spędzone na wyszukiwaniu to przecież moja praca.

Mateuszu, to nie są zniżki. To są dwie ceny, jedna dla klienta hurt druga dla klienta detal i to nie jest żadna tajemnica. Jak klient detaliczny chce mieć ceny hurtowego, to niech se otworzy odpowiednią działaność i nawiąże umowę z hurtownią. No nie ma tak na na tym padole, że kiosk kupi paczke fajek za dyche i po dychu będzie sprzedawał.

po za tym w necie ceny są niższe niż hurt w hurtowniach.

Ostatnio edytowano: 13-07 20
  8. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Częstochowa
    Mistrzu to doliczasz do roboczogodziny a nie do części chyba? Fakturę na część z hurtowni masz np 250zł a ty fakturke wystawiasz część 250zł plus roboczogodziny (w tym czas spędzony na szukanie części), co mechanik to inaczej liczy.

9. Jarzi

Docenione treści:
    1 270
    Miasto:
    Kaczory
    Marże dolicza się do części. Ja na częściach klientów praktycznie już nie wykonuje usług.

Encore lubi to.
  10. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 365
    Miasto:
    Mazowieckie
    Mateuszu-doliczam do części.
    jak za klocki płacę stówe, to klient u mnie zapłaci 120zł polskich.
    nie ma w tym żadnej tajemnicy nie ma z tym problemu fiskalnego nie ma w tym nic dziwnego ani nielegalnego.

11. Jarzi

Docenione treści:
    1 270
    Miasto:
    Kaczory
    Za te marne 20zl klient ma spokojna głowę czy coś pasuje, czy będzie działać itd.

12. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 365
    Miasto:
    Mazowieckie
    dokładnie, czasem do zwykłego hopla po nr. vin wyskakują ze trzy pary klocków.
    kto by sie nad tym głowił.
    zamawiam trzy pary montuje jedną dwie oddaje i wszyscy zadowolenie...prócz aso hopla.

13. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    105
    Miasto:
    Częstochowa
    Ta ASO to zodzieje i tyle za czujnik ASR powiedziali mi 3koła a w łodzi fachman zrobił mi go z gwarancja 3 lat za 400