• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Jaka suwmiarka?

rzoofiu

Uczestnik
Punktów
2
Jakich suwmiarek używacie?

Ja najbardziej lubię te elektroniczne, czy jest coś czemu można zaufać do dokładniejszych pomiarów i nie zabije mnie ceną?

Czy jest sens dołożyć coś i zamiast najniższej półki za kilkadziesiąt zł kupić coś za stówkę czy dwie?

Czy do precyzyjnych pomiarów lepiej noniuszową?

botek

SuperMechanior
Punktów
79
Obecnie tylko cyfrowa i mierzyć trzy razy.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
365
ja ze starej szkoły jestem., wole mechaniczną. używałem cyfrowej w pracy i to nie najtańszej. często trzeba było mierzyć 2-3 razy żeby uśrednić wynik. i w najważniejszym momencie, dosłownie, padną ci bateryjki

NorbertK

SuperMechanior
Punktów
184
Lepsza tradycyjna. Chyba że wzrok już nie ten...

nanab

SuperMechanior
Punktów
283
Miasto
Bydgoszcz
Noniusz tańszy, elektroniczna wygodniejsza, ale za to najtańsza koło 5 stów kosztuje, gdzie taką sama tylko z noniuszem za trochę ponad stówkę dostaniesz.
Do precyzyjnych pomiarów nie używa się suwmiarki tylko mikrometru.

rzoofiu

Uczestnik
Punktów
2
Mikrometr mam, tu nie chodzi o pomiar co do setki. O jakiej za ponad stówkę mówisz? Mógłbyś jakąś konkretną markę podać? Super byłoby jakby dostać jeszcze dodatkowo większą niż standardowa.

rzoofiu

Uczestnik
Punktów
2
Dzięki za odpowiedzi, chyba sięgnę po jakiegoś analogowego limita.

Powiedzcie mi proszę, bo do tej pory używałem tylko suwmiarek kieszonkowych, tych z dużymi szczękami zewnętrzynymi i małymi wewnętrznymi.

Czy taką suwmiarką warsztatową z dużymi szczękami mogę również zmierzyć wewnętrzny wymiar?

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
365
Dzięki za odpowiedzi, chyba sięgnę po jakiegoś analogowego limita.

Powiedzcie mi proszę, bo do tej pory używałem tylko suwmiarek kieszonkowych, tych z dużymi szczękami zewnętrzynymi i małymi wewnętrznymi.

Czy taką suwmiarką warsztatową z dużymi szczękami mogę również zmierzyć wewnętrzny wymiar?

nie wiem co to jest suwmiarka kieszonkowa, ale chyba taka do 150, może 200 mm i mieści się w bocznej kieszeni spodni :)
ale taka klasyczna suwmiarka mierzy 3 wymiary: zewnętrzne, wewnętrzne i głębokość

masz zdjęcie:
1660762858787.png

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
445
moje 3 limity elektroniczne poszły do kosza bo ciagle albo przekłamywał albo coś (pewnie olej razie dostawał )aż kupiłem zwykła mitutoyo

rzoofiu

Uczestnik
Punktów
2
Do góry Bottom