1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaki olej do Golf V 1.9 TDI 105 km BKC? norma 505.01

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika RolligstonVC, 6-09 20.

1. RolligstonVC

RolligstonVC Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich użytkowników forum. Moje pytanie nasuwa się pewnie dla wielu już samo z tytułu tematu ;)

Mianowicie potrzebuję wymienić olej w moim Golfie V 1.9 TDI BKC (1K1) 105 km o normnie 505.01 - przebieg jest 183 tysiące na liczniku. Potrzebowałbym doradzenia, który kupić olej, biorąc pod uwagę no powiedzmy nie mały przebieg mojego Golfa. Co byście polecali w miarę dobrego i cenowo rozsądnego dla tego samochodu?
    Pozdrawiam!

2. WMserwis

WMserwis Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    316
    Miasto:
    Wołomin
    Adres strony:
    Prosze

Załączone pliki:

3. Czołgsa

Czołgsa Nowy

Docenione treści:
    0
    Może coś z Valvoline synpower lub alclimate

4. gd_1985

gd_1985 Uczestnik

Docenione treści:
    25
    Miasto:
    Radom
    Nie doradzają bo zacznie stukać jak Volvo
    Tak na poważnie 5-w40 jak jesteś pewien przebiegu

5. Czołgsa

Czołgsa Nowy

Docenione treści:
    0
    Z Valvoline alclimate 5w/40 myślę że powinno być spoko chyba że macie lepsze propozycje być może lepsze!

6. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Kolego,jest pewien problem,poluj na Castrol TXT 5W40,dlaczego? To jest obecnie chyba ostatni dostępny olej full saps,szukałem kiedyś ,niestety wszystkie oferowane są przynajmniej mid saps,czyli obniżona zawartosć modyfikatorów tarcia (związki chloru,siarki) na poziomie 0.7 % podczas gdy do tego silnika należy stosować 505.01 bez specyfikacji C(ochrona dpf) z poziomem ok.1.2% minimum.

7. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Po długich poszukiwaniach udało mi się znalezć tylko jeden olej dostepny od reki ,full saps 5W40 z normą 505.01,jest to VW Group Special D ,jest na Allegro 112 zł 5 l,lub w Hurtoils pl.106 zł,TXT nie ma już w ofercie,zastapiono go Castrol Professional SLX 5W40,niestety ale chyba do nabycia tylko na zamówienie.