1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Jaki tłumik do mg zr 160 żeby było cicho?

Dyskusja w 'Układ wydechowy' rozpoczęta przez użytkownika dawidd1, 29-05 19.

1. dawidd1

dawidd1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    Witam
    Niedawno nabyłem takie male autko mg zr160 (podobne do rovera 25) Jedno co mi bardzo przeszkadza to basowe buczenie z tłumika. Początkowo był tłumik przelotowy jakiś sportowy. Basu było pod dostatkiem, ale ja akurat tego nie lubię i chce się tego pozbyć. Kupiłem z rozbitka tłumik, ktory myślałem ze jest oryginalny, ale jak sie w domu po oczyszczeniu okazało tez jest jakiś GT... Jest co prawda ciszej, ale dalej za głośnio,
    Myślałem żeby wstawić jakiś tłumik oem np z forda mondeo 2l benzyny albo z bmw e46D - za nierdzewke trzeba zapłacić poniżej 50 zl. Oryginal do mg jest raczej nieosiągalny, a zamienniki to wiadomo loteria.
    Tylko pytanie czy tak dobrany przypadkowo tłumik z diesla do benzyny może wyciszyć auto?
    Rura ma średnice 60mm, dorobienie rury, spawanie to nie problem
    Co radzicie? Co tam wstawić?

2. alf28

alf28 Uczestnik

Docenione treści:
    77
    Miasto:
    wieś
    to co powinno tam być

3. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    98
    Szukaj w uk.

4. dawidd1

dawidd1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    gdyby byl do zdobycia tłumik oem to bym postów nie zakładał w tym temacie. OEM w najlepszym wypadku ma 15 lat, co prawda jest jeden na otomoto ale cały przegniły, blacha odłazi wiec trudno iść w taki złom i koleś chce za niego 240zl. Na ebay tez nic ciekawego nie znalazłem, a jak sa to nie sa z przepustnica tak jak w oryginale wiec i one pewnie będą sportowe - a takie mam już 2 i sa za głośne. Dlatego chce poszukać z innego auka i wspawać - pytanie tylko z jakiego?
    Czym cie kierować - podobna mocą, średnicą rury, wielkością puchy ? Nie mam w tym doświadczenia dlatego liczę na wasza pomoc

5. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    98
    A moze spróbuj od zwyklego rovera 1.8?
    BTW. Jestes zadowlony z tego silnika?

6. dawidd1

dawidd1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
  7. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    98
    Szukam takiego auta tylko rozbitego. Silnik i osprzet potrzebne na swap.

8. dawidd1

dawidd1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    to nie lepiej 2l T z rovera 600 ?

9. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    98
    Nie pasuje pod skrzynie i na belke z poloneza. Tylko silniki z serii k16 pasuja bez komplikacji.

10. dawidd1

dawidd1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko
    Skrzynie masz r65 czy pg1?

Na forum roverki jest jeszcze fotorelacja jak ktoś wstawił do vcc turbo z r75 1.8T. Podobno jest moc

11. NorbertK

NorbertK Uczestnik

Docenione treści:
    98
    Skrzynia z poloneza 1.4rover. Wszystkie silniki z serii k16 maja taki sam blok wiec pasują bez problemu i nie trzeba nic rzeźbić.
    Nie ma 1.8vvc turbo. Albo vvc albo turbo. 1.8 turbo nie pasuje do poloneza bo nie wchodzi turbina, między podłuznicami jest wąsko. Nie mówię ze nie da sie zrobic ale blache trzeba ciąć. 1.8vvc 160 lub 145 to max co można włożyć na zasadzie p&p. I kilka takich polonezow jest.

12. dawidd1

dawidd1 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Radomsko